چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401
09120188189 
 

مشاوره و بازدید رایگان

نحوه صحیح تمیز کردن آینه

در صورتی که شما نحوه صحیح تمیز کردن آینه را ندانید و همچنین محصول مناسب را برای انجام این کار مورد استفاده قرار ندهید لکه هایی روی سطح آن ایجاد خواهد شد، بنابراین مناسب بودن روش پاک کردن آینه  اهمیت بالایی دارد. با وجود اینکه افراد شیوه های مختلف را برای پاک کردن آینه به کار می برند، ولی انتخاب روزنامه، دستمال میکروفیبر و شوینده ضد لک به عنوان بهترین گزینه به شمار می آید، البته هنگام تهیه آنها باید دقت کنید که دستمال و شوینده انتخابی حتما برای تمیز کردن آینه مناسب باشند. در بازار می توان شیشه شوهای گوناگونی را پیدا کرد که استفاده از آنها برای از بین بردن لکه ها، گرد و غبار و آلودگی های ایجاد شده بر روی آینه امکان پذیر می باشد، اما مواد دیگری از جمله سرکه سفید و الکل نیز بر تمیز کردن شیشه و آینه تاثیر زیادی دارند. 

مطالب پیشنهادی : ( آینه سفید مرمری ، آینه کاری )

بهترین روش برای تمیز کردن آینه

نحوه صحیح تمیز کردن آینه در مواقعی که لکه های زیادی دارد به این صورت است که ابتدا تمام سطح لکه ها را با استفاده از گردگیر پاک نمایید، سپس درب بطری الکل را باز کرده و پنبه را به الکل آغشته کنید. اکنون شروع به تمیز کردن لکه های آینه با مالیدن پنبه به شکل حرکات دورانی روی آن کنید، در صورتی که گوشه آینه لکه دارد می توانید با آغشته کردن یک مسواک به الکل گوشه های آینه را تمیز کنید. حال باید از یک بطری پر از آب برای اسپری کردن آب بر روی آینه استفاده کرده و بعد به وسیله یک دستمالی که هیچ گونه کرکی ندارد پاک کردن آینه را آغاز کنید. از به کار بردن دستمال کاغذی برای تمیز کردن آینه اجتناب کنید، چرا که باعث ماندن کرک آن بر روی آینه خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : ( نحوه تولید آینه های دکوراتیو ، نحوه نصب آینه کاری در منزل )سخن پایانی
مطلع بودن از نحوه صحیح تمیز کردن آینه نه تنها از به وجود آمدن لکه ها بر روی آینه جلوگیری کرده بلکه  فضای مورد نظر را زیبا و تمیز جلوه خواهد داد، اگرچه برخی از افراد تنها مایع شیشه پاک کن و روزنامه را مورد استفاده قرار می دهند اما باید بدانید که روش های بهتری نیز وجود دارد. علاوه بر روشی که در این مطلب به آن اشاره کردیم مخلوط آب، الکل و سرکه با یکدیگر و اسپری کردن آن روی آینه سپس دستمال کشیدن به شکل زیکزاک روی سطح آینه نیز  برای از بین لکه ها راهکار مناسبی می باشد. آینه های نصب شده در یک مکان پر از لک باشند زیبایی و تمیزی آن فضا را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند، به طوری که انگار تمام محیط آلوده و نامرتب است به همین دلیل است که دانستن نحوه صحیح تمیز کردن آینه مهم می باشد.

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add comment