شنبه, 05 فروردین,1402

لاکوبل

به گونه ای از شیشه که یک سوی آن رنگ شده و به طور کامل صاف است، lacoble می گویند. به عبارت دیگر به شیشه هایی که پشت آن ها رنگ شده باشد (back painted glass) اصطلاحا لاکوبل گفته می شود. این شیشه ها نمایی بی نظیر داشته و درخشان هستند و به همین علت به عنوان شیشه های تزئینی در طراحی دکوراسیون داخلی به وفور به کار برده می شود. این نوع از شیشه ها در رنگ های بسیار زیادی ساخته می شوند و حدودا در 25 رنگ گوناگون به بازار ارائه شده است. این شیشه ها به دو صورت شیشه پشت رنگی مات و شیشه پشت رنگی براقی که آفتاب از آن عبور نمی کند، است. این نوع شیشه ها در ضخامت هایی بین 4 الی 20 میلی متر تولید می شود. 

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

آینه لاکوبل

آینه لاکوبل

پروسه ساخت آینه شبیه به شیشه است، ولی پس از فرایند ساخت شیشه باید پشت آن را با جیوه، نیترات نقره یا آلومینیوم پوشش داد. در حقیقت آینه، شیشه ای است که نور نمی تواند از آن عبور کند و بازتاب نماید. این نوع شیشه ها که تبدیل به آینه می شوند با شیشه های معمولی متفاوت هستند. برای خرید این آینه های خاص می توانید به فروشگاه آنلاین ما مراجعه کنید. 

 

شیشه لاکوبل

 

یکی از خصوصیات برجسته این نوع از شیشه ها مقاومت آن ها در برابر ضربه است به گونه ای که پس از ضربه دیدن ریخته نشده و سقوط نمی کنند همان گونه بیان شد در 25 رنگ متنوع تولید و عرضه می شوند که دو نوع شفاف و مات انواع آن به شمار می آید که به نام های تجاری lacoble و متلوکس شناخته شده اند. در ادمه موارد کاربرد این این نوع شیشه بیان شده است تا بتوانید با خصوصیات ویژه آن آشنا شوید:

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

 • پوشاندن دیوار ساختمان ها
   
 • به عنوان شیشه برای حمام های شیشه ای
   
 • به عنوان کابینت برای آشپزخانه ها
 • چینش اتاق خواب ها
   
 • میز هایی با رویه شیشه ای،
   
 • چیدمان و طراحی داخلی فروشگاه های گوناگون،
   
 • جدا کننده ها مثل پارتیشن ها در ادارات و منازل،
   
 • در آینه های رنگی و جذاب

قیمت شیشه لاکوبل

شیشه های lacoble در واقع همان شیشه های رنگی متنوع هستند که موارد استفاده بسیاری دارند. قیمت شیشه lacoble به موارد متعددی چون: قطر، سکوریت یا لمینت بودن شیشه lacoble، جنس و سایر موارد ارتباط دارد. lacoble اسم یک برند بلژیکی می باشد. نخستین بار این شیشه توسط یک کارخانه بلژیکی به اسم lacoble تولید و وارد ایران شد، از آن پس این نوع شیشه ها به این اسم شناخته می شود. در واقع پشت شیشه های lacoble رنگ شده است. به این شکل که فقط یک طرف شیشه با تجهیزات خاصی رنگی می شود. و آن سوی شیشه، که رنگی نیست، رنگ به خوبی و به صورت کاملا یک دست مشاهده می شود. به همین علت به آن ها شیشه رنگی می گویند.

شیشه لاکوبل

 

شیشه لاکوبل سفید

 

در ساخت شیشه های lacoble، نخست شیشه رنگ آمیزی می شود. سپس آن را با کمک ورقی از جنس pvc لمینت می کنند، که این لایه پی وی سی به عنوان یک لایه نگهدارنده عمل می کند. ویژگی لمینت در حقیقت به عنوان عامل امنیت در هنگام شکستن شیشه عمل می کند. این شکل از شیشه رنگی ظاهری شفاف و بی نظیر دارد و از طیف رنگی گسترده ای برخوردار است زیرا همان گونه که گفته شد در 25 رنگ گوناگون تولید می شوند. لازم به ذکر است این نوع از شیشه ها را می توان طبق سلیقه و خواست مشتریان نیز تولید نمود.

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

مطالب پیشنهادی : شیشه رنگی

 

شیشه لاکوبل رنگی

 

از جمله ویژگی های بااهمیت شیشه های lacoble این است که می توان خیلی راحت آن ها را به لمینت و سکوریت تبدیل نمود. یا آن که این نوع شیشه ها را به روش های بیان شده سفارش تولید داد. لمینت و سکوریت نمودن شیشه lacoble موجب می گردد تا استحکام آن در مقابل ضربه و حرارت افزایش یابد. این شیشه ها پس از شکسته شدن به بخش های ریزی تبدیل می شوند اما روی زمین سقوط نمی کنند و به صفحه تحتانی خود که لمینت است می چسبند، این ویژگی بسیار کارآمد است.

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

شیشه لاکوبل چیست

در معنای حقیقی شیشه lacoble به پوششی از رنگ روی شیشه سکوریت گفته می شود که پس از عملیات رنگ درون کوره قرار داده شده تا رنگ روی شیشه ثابت شود. شیشه lacoble جزء شیشه هایی است که در مقابل شکست و فرو ریختن بسیار ایمن است. به منظور ساخت شیشه های lacoble در برخی از موارد شرکت ها برای مخارج کمتر شیشه فلوت به کار می برند، ولی استقامت لازم در حد شیشه سکوریت را ندارند. از خصوصیات آن می توان به مصون نمودن شیشه در زمان شکسته شدن و ریزش نکردن یا فرو نریختن شیشه در زمان شکسته شدن اشاره نمود. قطر شیشه های lacoble از 4 میلی متر تا 20 میلی متر متغیر است که در رنگ های گوناگونی تولید می شوند.

شیشه لاکوبل رنگی

 

نصب شیشه لاکوبل

 

شیوه نصب شیشه های رنگی بسیار آسان است شیشه های lacoble رنگ شده بعد از بریده شدن و تقسیم بندی شدن در کارخانه توسط تجهیزات به خصوصی به مرحله تیزی گیری و ابزار زدن وارد می شوند. اکنون در این مرحله از ماشین شستشو عبور داده شده و برای ارسال به محل پروژه آماده می شوند. چنان چه به وجود جاسازی یا کلید و پریز روی شیشه ها نیاز بود منفذ مورد نیاز را نیز میتوان در کارخانه و همین طور در محل پروژه ایجاد کرد و نصب شیشه های lacoble رنگ شده توسط چسب اکواریوم روی دیوار انجام می شوند. 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

نوشتن یک نظر

با درج نظر در این فرم ایمیل، نام و IP شما ذخیره خواهد شد
افزودن نظر