شنبه, 05 فروردین,1402

شیشه رنگی


جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نماییدشیشه رنگی چیست؟

به دنیای پیرامونتان نگاهی بیندازید،بدون شیشه شبیه به چه چیزی می شد؟بدون پنجره ها،صفحه های کامپیوتر،بدون تلویزیون،جهان مانند قبل نمی بود،درست است؟تا حالا متوجه شده اید که همه شیشه های اطرافتان شفاف و سفید نیستند؟ممکن است شیشه خانه تان شفاف باشد اما شیشه دلستر چطور؟یا شیشه های برخی مساجد؟یا شیشه های رنگی لامپ های درخت کریسمس؟ باور داشته باشید یا نداشته باشید ، شیشه های ظریف رنگشان را از سخت ترین عناصر و مواد شناخته شده می گیرند:فلزات.تا حالا متوجه شده بودید که در شیشه فلز وجود دارد؟ولی حقیقت دارد. شیشه از ترکیب شن و خرده های شیشه های دورریختنی که cullet نام داشت شروع به ساخته شدن کرد.cullet زمانی زمانی که شیشه بازیافت می شود،ایجاد می شود.این مواد غربال شده و در کوره با افزودنی های دیگری گذاشته می شوند،بسته به اینکه چه نوع شیشه ای می خواهد ساخته شود. شن و cullet باید تا نقطه ذوبشان حرارت داده شوند تا شیشه ساخته شود.این بدان معنیست که سازندگان شیشه به کوره ای نیاز دارند که به دمای 2900 درجه فارنهایت برسد.زمانی که شن و cullet ذوب شدند،یک شکل گرمائی تابشی مایع ساخته می شود.این شیشه به خالص ترین شکل است.

شیشه رنگی یکی از محصولات ویژه بازار است که توانسته است با ترکیب رنگ هایی که دارد حس خاص و بی نظیری را در محیط به وجود بیاورد. امروزه، معماران و طراحان داخلی به این نتیجه رسیده اند ترکیب رنگ ها در صورتی که با شیشه آمیخته شده باشد می تواند به حس آرامش کمک کند. شیشه های رنگی در برابر حرارت مقاوم هستند و در دمای 600 درجه سانتیگراد حرارت داده می شوند تا ضد حرارت و ضد ضربه گردند. تمامی این امور می توانند این محصولات را به محصولات ویژه ای تبدیل کنند که فضای داخلی را از لحاظ امنیت و زیبایی برای همیشه تغییر می دهند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرارد هیم.

Text/HTML
شیشه رنگی

ترکیبات رنگ های مختلف شیشه رنگی


خیلی وقت پیش،شیشه با دست ساخته می شد.فرآیند ساخت آن خیلی کند و خطرناک بود.امروزه کارخانه های بزرگ مقادیر زیادی شیشه تولید می کنند. اولین مردمانی که با شیشه سر و کار داشتند اصلا کنترلی برروی رنگ آن نداشتند. مصری های باستانی و رومی ها،شیشه های رنگی مختلفی را توسعه دادند.در قرن هشتم یک شیمی دان به نام گربر،کشف کرد که اکسید فلز ترکیب مخفی ای است که برای ساخت شیشه رنگی بکارگرفته می شود. گروه های مذهبی اولیه کمک کردند تا آزمایش هایی با شیشه رنگی انجام شود.هنرمندان با کارهای شیشه لک دار نیاز به انواعی از رنگ ها برای ساختن کارهای هنری زیبایشان دارند. برای ساختن شیشه های رنگی لکه دار،هنرمندان از شیشه ای که قبلا با روش بالا رنگی شده بود،استفاده می کردند.آنها قطعات شیشه های رنگی مختلف را می بریدند و آنها را درکنار هم چفت می کردند تا پنجره های زیبایی شکل گیرد که واقعا کارهای هنری محشری بودند.سازندگان شیشه لک دار اغلب از فلز استفاده می کردند،مانند سرب تا طرح کلی ای از تصویرشان بسازند و در داخل آنها از قطعات کوچک شیشه رنگی استفاده می کردند. امروزه روش های ساخت شیشه رنگی برای افزودن اکسیدهای فلزی پودر شده ،سولفیدها،یا ترکیبات دیگر مخلوط شیشه ای ذوب شده بکار می رود.

ترکیب مواد شیمیایی برای تشکیل هر رنگ


در اینجا چند افزودنی رایج و رنگ هایی که با آنها تولید می شود آمده است : اکسید کبالت : آبی – بنفش ، کادمیوم سولفید : زرد طلایی، کلراید : قرمز ، آنتیموان اکسید : سفید ، سولفور : زرد – کهربایی ، اورانیوم اکسید : زرد - فلوئورسنت - سبز ، کرومیک اکسید : سبز زمردی . برخی ترکیبات قطعی هم وجود دارند،مانند منگنز دی اکسید و سدیم نیترات که می توانند با انواع شیشه های ذوب شده برای پاک نمودن ناخالصی هایشان و ایجاد شیشه شفاف بکارروند. رنگ ، یکی از زیباترین مشخصه های شی شیشه ای است و می تواند یکی از زیباترین و جالب ترین ویژگی ها باشد.رنگ گاهی اوقات سودمندی شی شیشه ای را نشان می دهد،اما تقریبا همیشه مرغوبیت آن را تعریف می کند. برخی از شیشه های رنگی خیلی شناخته شده هستند.شاید بهترین مثال از این مورد ((کبالت آبی )) است که از افزودن کبالت اکسید به شیشه ذوب شده ساخته می شود.((شیشه وازلینی))،شیشه فلوئورسنت زرد – سبز است که شامل مقادیر کمی از اورانیوم اکسید است.((طلای یاقوتی)) و ((شیشه قره قروتی))،شیشه های قرمزی هستند که با افزودن طلا ساخته می شوند.((سلنیوم یاقوتی))،رنگ قرمزی است که با افزودن سلنیوم اکسید ساخته می شود و ((آبی مصری)) از افزودن مس ساخته می شود. گاهی اوقات لازم است تا رنگ های ناخواسته ای که در شیشه ایجاد می شود را از بین ببریم تا شیشه ای شفاف و خالص داشته باشیم.رنگ زداها برای بیرون کشیدن آهن و ترکیبات سولفور بکار می روند.منگنز دی اکسید و سریوم اکسید از رنگ زداهای متدوال هستند.بعد از عملیات زدودن رنگ،شیشه های خالص و بدون رنگ خواهیم داشت.

شیشه رنگی رحیمی گلس

 مواد معدنی ، کلید شیشه رنگی:

منابع سولفیدها،اکسید ها و دیگر ترکیبات فلزی که از آنها برای رنگی کردن شیشه استفاده می شود،مواد معدنی هستند.این مواد معدنی بخصوص کانی هستندد و برای پاک کردن ناخالصی ها فرآوری شده اند و برای تولید عوامل رنگی برای شیشه استفاده می شوند.کلید زیبایی اغلب از زمین نشات می گیرد. .


شیشه رنگی لاکوبل
 

نام دیگر شیشه رنگی شیشه لاکوبل است. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این شیشه ها سکوریتی بالایی دارند و با توجه به این موضوع که در حرارت های بالا قرار می گیرند در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاوم می شوند. این شیشه ها در تنوع بسیار زیادی تولید می شوند و ترکیب رنگ آنها با نور طبیعی می تواند زیبایی بصری خیره کننده ای را به وجود بیاورد.

شما می توانید ترکیب شیشه رنگی لاکوبل را در معماری سنتی مشاهده کنید. وقتی به این فضاها نگاه می کنید متوجه می شوید ترکیب رنگ ها می تواند بر فضا تاثیر بگذارد و حس خوشی را در بینندگان به وجود بیاورد. استفاده از این شیشه ها در مراکز تئاتر و یا مراکز هنری دیگر می تواند بسیار هنرمندانه باشد. به همین دلیل، در بسیاری از مراکز هنری دنیا از این شیشه ها استفاده شده است که می تواند الهام بخش باشد.

 

شیشه رنگی جدید
 

امروزه، طراحان داخلی و معماران به دنبال روش های جدید هستند تا بتوانند فضا را تغییر دهند. در نتیجه، شیشه رنگی جدید می تواند در ترکیب های مدرن مورد استفاده قرار گیرد. طراحان تلاش می کنند تا این شیشه ها را در طرح های دایره ای، مربعی و مستطیلی و یا در طرح های ترکیبی به کار ببرند و فضای خاصی را خلق کنند.  همچنین، با توجه به این موضوع که این شیشه ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند، اگر از این رنگ ها به شیروه ای هنرمندانه استفاده شود، می تواند طرح های خاص و متحصر به فردی را خلق کرد.

شیشه رنگی مدرن
 

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان ترکیب رنگ های این شیشه ها را تشخیص داد. بهتر است بدانید شما با توجه به محلی که قرار است شیشه را به کار ببرید می توانید رنگ را انتخاب کنید. در طراحی های مدرن به طور اختصاصی به این موضوعات پرداخته می شود. مثلا اگر می خواهید در اتاق کودک از شیشه رنگی مدرن استفاده کنید، می توانید ترکیب رنگ های زنده را به کار ببرید و یا اگر می خواهید این شیشه را در مطب دندانپزشکی به کار ببرید می توانید ترکیب رنگی سبز و آبی را به کار ببرید.

 

شیشه رنگی در فضای سنتی

 

شیشه رنگی سنتی
 

برای آشنایی با کاربرد شیشه رنگی سنتی می توانید به اماکن تاریخی مانند کاشان و یا شیراز مراجعه کنید. در این اماکن تاریخی شیشه های رنگی با یکدیگر ترکیب شده اند تا فضایی شاهانه را خلق کنند. در زمان های گذشته با توجه به این موضوع که شیشه کالای گران قیمتی بود، خانه های اشراف و یا افرادی که از نظر مالی وضعیت مناسبی داشتند، انواع شیشه رنگی سنتی یافت می شود. این شیشه ها گرمای زیادی را به فضا می بخشند و حس خوشی را در بیننده ها به وجود می آورند.

 

شیشه رنگی تزیینی
 

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان خرید شیشه رنگی پرسیده می شود در این زمینه است که آیا این شیشه ها تزیینی هستند! بهتر است بدانید اولین بار این شیشه ها برای دکوراسیون و تزیین فضا مورد استفاده قرار گرفتند. شیشه یکی از محصولاتی است که هرگز ظاهر خود را از دست نمی دهد و می تواند فضا را تغییر دهد. همچنین، رنگی که در این شیشه ها وجود دارد می تواند به طور مستقیم بر فضا تاثیر بگذارد. پس از مدتی استفاده، کارشناسان متوجه شدند که این شیشه ها نور و انرژی را متمرکز می کنند و می توان از اثرات گرما بخشی آنها نیز استفاده کرد.

 

شیشه رنگی

 

شیشه رنگی مات
 

شیشه های مات امروزه کاربرد بسیار زیادی دارند و زمانی که این شیشه ها رنگی شوند کاربرد آنها دو چندان می شود. شیشه رنگی مات به گونه ای است که هرگز شخص و یا شی که در آن طرف آن وجود دارد دیده نمی شود. این موضوع می تواند در بسیاری از موارد حیاتی باشد. به طور مثال، تصور کنید شما می خواهید حمام خود را با استفاده از شیشه رنگی مات از بخش های دیگر جدا کنید.

می توانید مطمن باشید که این شیشه ها هرگز شخصی را که در حمام ایستانده اند نشان نمی دهند و این موضوع اهمیت زیادی دارد. کاربرد دیگر شیشه رنگی مات بر روی میزها است. بسیاری افراد تمایل دارند بر روی میز کار یا میز پذایریی خود از شیشه مات استفاده کنند. از این این شیشه می توان در بسیاری از جاهای دیگر نیز استفاده کرد.

 

آیا این شیشه ها نور و انرژی را به خوبی دریافت می کنند؟
 

یکی از ویژگی های خاص این شیشه ها که سبب شده است استفاده از آنها در امکان مختلف مد نظر قرار گیرد جذب بالای نور و انرژی است. ترکیب نور خورشید با رنگ این شیشه ها می تواند فضا را رمز آلود کند. با توجه به این موضوع که شیشه رنگی به خوبی نور و انرژی را دریافت می کند، می توان از آنها در فضاهای سردسیر که نیاز به گرمای محیط دارند استفاده کرد. در واقع، اقلیم م محلی که قرار است دیزاین شود از جمله مواردی هستند که می توانند در انتخاب شیشه رنگی لاکوبل تاثیر گذار باشند.

 

 

 

آیا از این شیشه می توان در نمای ساختمان استفاده کرد؟
 

این شیشه را با توجه به این موضوع که طیف رنگی متنوعی را پوشش می دهد می توان در نمای ساختمان به کار برد. کارشناسان بر این عقیده هستند استفاده از این شیشه ها می تواند نمای ساختمان را به طرز شگفت انگیزی تغییر دهد. استفاده از شیشه می تواند فضا را عمق دار کند و نقش موثری در ایجاد زیبایی بصری خاص و منحصر به فرد دارد. شیشه های لاکوبل در برابر ضربه و فشار مقاومند و بدون دغدغه می تواند از آنها در نمای ساختمان استفاده کرد.

 

آیا استفاده از شیشه لاکوبل باعث حساسیت های چشمی می شود؟
 

در گذشته، این شیشه ها بدون توجه به ساختار چشم ساخته می شدند و نور را گسیل می دادند. این موضوع سبب می شد نگاه کردن طولانی مدت به شیشه های لاکوبل خستگی چشم را به همراه داشته باشد. اما امروزه، این شیشه ها با توجه به علم روز دنیا ساخته می شوند و همین امر از بروز حساسیت های چشمی جلوگیری می کند. این شیشه ها می توانند بدون اینکه چشم را خسته کنند فضایی خاص و شگفت آور را به همراه داشته باشند.

 

ضخامت این شیشه ها چقدر است؟
 

با توجه به این موضوع که از این شیشه ها در جاهای مختلفی استفاده می شود، امروزه شیشه های رنگی در ضخامت 4 میل، 6 میل، 10 میل، 16 میل و 20 میل در بازار موجود هستند و طراحان می توانند با توجه به نیاز های خود بهترین گزینه را انتخاب کنند. توصیه می شود در صورتی که در این زمینه تخصص ندارید، قبل از انتخاب این شیشه با کارشناسان صحبت کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

آیا این شیشه ها را می توان در محل کار به کار برد؟
 

یکی از کاربردهای ویژه شیشه رنگی در محل کار است. با توجه به این موضوع که شیشه می تواند نور و انرژی را در محیط زیاد کند، استفاده از آنها در محل کار مورد توجه قرار گرفته است. نور و انرژی که توسط شیشه ایجاد می شود محیط را دگرگون می سازد و حس خوشی را در محیط به وجود می آورد. شما می توانید برای جداسازی بخش های مختلف کاری خود به جای پارتیشن از شیشه استفاده نمایید. در این شرایط نور در کل محیط انتقال پیدا می کند و دیگر کارمندان احساس خمودگی نمی کنند.

آیا از شیشه رنگی می توان در آشپزخانه استفاده کرد؟
 

یکی دیگر از کاربردهای ویژه شیشه رنگی لاکوبل در آشپزخانه است. همانطور که در ابتدای این متن به آن اشاره کردیم این شیشه در برابر حرارت و ضربه مقاوم است و نمی شکند. از این شیشه ها می توان بر روی کابینت ها استفاده کرد. همچنین، می توان فضاهای مختلفی را در آشپزخانه به وجود آورد. اگر دوست ندارید که محیط آشپزخانه شما دیده شود می توانید با شیشه رنگی آن را از قسمت های دیگر خانه جدا کنید.

 

رنگ های پرطرفدار این شیشه ها کدامند؟
 

نگاهی به آمار خرید شیشه های رنگی نشان می دهد که بیشترین رنگ هایی که خرید آنها طرفداران زیادی دارد عبارتند از رنگ زرد، قرمز، سبز، آبی و بنفش. ترکیب این رنگ ها در کنار یکدیگر می تواند فضای خاصی را به وجود بیاورد. همچنین، برخی از تولید کنندگان رنگ های سفارشی مانند گلبهی، ارغوانی، نارنجی، آلبالویی و رنگ های دیگر را به سفارش مشتریانشان تولید می کنند.
 

قیمت شیشه رنگی 
 

اکنون ممکن است اغوا شده باشید که برای خرید شیشه رنگی اقدام کنید. یکی از سوالاتی که بی شک در این باره پرسیده می شود قیمت شیشه رنگی است. قیمت این شیشه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، شما چند متر شیشه می خواهید و یا شیشه ای که انتخاب کرده اید چه ضخامتی دارد؟! پاسخ به تمامی این سوالات می تواند بر قیمت شیشه تاثیر بگذارد.

 

 

خرید شیشه رنگی
 

برای خرید شیشه رنگی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید. کارشناسان ما مشاوره های تخصصی را در اختیار شما قرار می دهند و به شما کمک می کنند با توجه بودجه ای و فضایی که دارید بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

برای خرید شیشه رنگی به کجا مراجعه کنیم؟
 

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد شیشه رنگی لاکوبل در اختیار شما قرار دهیم. این شیشه ها در دمای 600 درجه سانتیگراد تولید می شوند و مقاومت بالایی در برابر ضربه، حرارت و فشار دارند. این ویژگی های سبب شده اند که خرید آنها مد نظر قرار گیرد. امروزه، در دنیای مدرن شیشه های زیادی استفاده می شوند. شیشه ها می توانند فضا را عمق دار کنند و نور و انرژی را در فضا دو چندان می کنند. استفاده از این شیشه ها به طور ویژه در مناطق سردسیر پیشنهاد می شود. زیرا می تواند انرژی محیط را بالا ببرد و این امر می تواند بر عملکرد افراد اثر بگذارد.

استفاده از این شیشه ها در محیط های مختلف امکان پذیر است. به طور مثال، شما می توانید شیشه رنگی را در محیط کار، آشپزخانه، اتاق کار و یا اتاق پذیرایی به کار ببرید. استفاده شیشه مات می تواند فضای سرویس بهداشتی شما را دگرگون سازد. برای خرید این شیشه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

مطالب کابردی : 

آینه سفید استخوانی 

آینه سفید عاجی

آینه سفید کاپوچینویی

آینه سفید گچی

آینه برنزی

آینه سفید

آینه دودی

آینه مسی

آینه شامپاینی

آینه طلایی

آینه برنز

آینه کریستال

آینه کاری

آینه دکوراتیو

شیشه رو میزی

آینه تراش