یکشنبه، 14 آذر 1400
09120188189 
 

مشاوره و بازدید رایگان

آینه کریستال

 

برای سفارش آینه کریستال با این شماره تماس بگیرید: 09120188189جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نماییدتاریخچه آینه کریستال:

آینه کریستال و در کل آینه و آینه کاری در فرهنگ کهن ایرانیان از زمانهای بسیار دور رواج داشته و از دیر باز آب و آینه نماد پاکی و روشنایی و صداقت بوده است و حتی هنگام نوروز بر سر سفره هفت سین در آغاز سال نو نیز آینه سر سفره قرار دارد. این آینه شباهت زیادی به آینه سفید دارد و در واقع نام خارجی آینه سفید همان آینه کریستال است ولی از آنجایی که برخی از این آینه ها در کشور تولید نمی شوند و وارداتی هستند با نام تجاری آینه کریستال وارد کشور میشود. و البته قیمت آن نیز با ضخامت و کشور سازنده آن مرتبط است، مثلا آینه ی کریستال بلژیک از نوع چینی آن و در نهایت این دو از آینه ساخت داخل کشور بسیار گران تر هستند ولی به جرات میتوان گفت که از نظر کیفی صنایع آینه رحیمی توانسته در این رشته حرف بسیاری برای گفتن داشته باشد چرا که دستگاههای پیشرفته تولید آینه کریستال را از کشورهای اروپایی وارد کرده و در نتیجه میتواند آینه هایی با همان کیفیت تولید کند و سبب جلب رضایت مشتریان خود شود.در ادامه این مطلب در وب سایت رحیمی گلس درباره آیینه کریستال و انواع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 قدیمی ترین نشانه هایی که از آینه یافت شده است مربوط به 6000 سال قبل می باشد که در آناتولی در کشور ترکیه پیدا شده است.بعد از آن هم در سال 4000 قبل از تولد عیسی ناصری در تمدن های میانرود وجود داشت و در مصر باستان هم قدیمی ترین آینه مربوط به 3000 هزار سال قبل می شود.در همان زمان ها هم آینه ها را صیقلی نموده و به عنوان مثال در تخت جمشید بکار می رفته است.در 2000 سال قبل هم از این آینه ها در آمریکای مرکزی بکارگیری می شده است.برای مثالی دیگر می توانیم از کشور چین نام ببریم که در آن از آینه های برنجی تا حدود 2000 سال پیش استفاده می شده است.در لبنان امروزی هم آینه های روکش شده از فلز پیدا شده است.در 1200 میلادی اولین آینه های پوشیده شده با ورقه های سربی به بازار عرضه شدند و به این ترتیب مخلوط جیوه و قلع را بجای سرب بکار بردند.باید بدانیم که در آن زمان در ونیز خیلی از این دست آینه ها تولید و ساخته می شد و به فروش می رسید و به نوعی محل تولید و عرضه این نوع آینه ها محسوب می شد.کاربرد و ترکیبات آینه کریستال:

آینه کریستال نیز مانند آینه های دیگر کاربرد بسیاری در صنعت مد و دکوراسیون دارد فضا را روشن تر و بزرگتر جلوه می کند و از این رو باعث روشنایی و دلبازی هرچه بیشتر محیط می شود.

کلرید قلع، نقره، فعال ساز یا اکتیواتور، مس، رنگ سفید و از همه مهمتر ذرات پلیمری کریستال که با حذف ذرات حباب ناشی از ساخت، باعث درخشندگی آینه میشود که از این ذرات میتوان بعنوان عنصر اصلی در ساخت آینه کریستال نام برد.

یکی از کاربردهای آینه کریستال نصب آن بصورت قدی در محیط منزل یا محل کار است تا افراد بتوانند برای پیراستن خود از آن استفاده کنند. حتی میتوان پشت آینه را نور مخفی نصب کرد تا روشن تر شود این آینه ها بصورت سه بعدی نیز میتوانند تولید شوند تا نمایی زیباتر بخود گیرند.

آینه های مقعر و محدب در گذشته برای متمرکز کردن نور آفتاب مورد بهره برداری قرار می گرفتند و با استفاده از نور آفتاب و جمع شدن آن در یک نقطه،اجسام را آتش می زدند.اکثر و اغلب آینه هایی که مشاهده می کنیم خیلی راحت و با روشی ساده ساخته می شوند یعنی روکشی که نور را بازتاب می دهد به آنسوی شیشه می چسبانند تا نور از آن عبور نکند و پس از تابش نور به شیشه ای که حالا آینه شده است بازتاب پیدا کند.البته شیشه برای اینکه صاف است ماده خوبی برای ساختن آینه می باشد.روکش ضد عبور نور را معمولا به پشت آینه می چسبانند و با استفاده از نقره یا آلومنیوم آن را به پشت آینه می چسبانند تا روکش شود.برای این که لایه ای ساخته ایم تبدیل به روکش شود بایستی پاک شوند و همین طور صیقل داده شوند.برای ساخت آینه مواد خوبی مانند نقره،قلع کلرید مس و رنگ در آن ها استفاده می شود.برای اینکه بتوانیم نقره را به شیشه بچسبانیم اول باید از قلع کلرید استفاده کنیم و سپس نقره را به شیشه بچسبانیم.می توانیم از مس هم برای ماندگاری بیش تر آن استفاده کنیم.در پشت آینه رنگ های می زنیم تا از آسیب های ناگهانی به آینه جلوگیری شود.اینکار همینطور مانع از خراش برداشتن آینه می شود.خوب ما می توانیم کارهای دیگری هم انجام دهیم مثلا در مواردی که لازم است تا آینه عمر طولانی ای داشته باشد می توانیم آن را از یک فلز توپر صیقل داده شده بسازیم.


نکاتی در آینه ها:

در آینه های لیزری هم از روکش هایی استفاده می کنیم که از روش های مک زننده بر روی روکش بیرونی در آنها استفاده می شود.خوب اینکار مانع از بازتاب دوباره نور در آینه می شود.می توانیم از طلا هم برای آینه های فروسرخ استفاده کنیم و با اینکار علاوه بر زیبایی دادن به آینه مان بازتابی تا 95 درصد داشته باشیم.ممکن است روکش محافظی هم برای اجتناب از اکسید شدن بازتابنده به آن اضافه کنیم.می توانیم از روکش ترابرقی هم در آن استفاده نمائیم.این نوع روکش ها بدون اغراق بازتابی تا 99.99 درصد دارند

آینه کریستال

آینه کریستال، آینه ای است که شیشه هایی خیلی شفاف یا به عبارت انگلیسی سوپر کلیر دارند و جیوه اندود و رنگ اندود شده اند و هم اینکه از آینه های معمولی خیلی شفاف تر و زیباتر بنظر می رسند.این نوع آینه ها می توانند لایه محافظ مسی و دو لایه رنگ داشته باشند.
به نوعی از آینه اطلاق میگردد که با استفاده از شیشه سوپرکلییر فوق شفاف طی عملیاتی جیوه ورنگ گردیده است و از نظر رنگ و وضوح تصویر بسیار روشن تر و شفاف تر از آینه های معمولی میباشند.این نوع آینه ها به دلایلی شفاف تر هستند که از جمله این دلایل می توانیم به حذف عناصری مانند آهن و روی و منگنز در آنها بپردازیم که این آینه ها را شفاف تر کرده است.این آینه ها ضخامت های 4 و 6 میلی متری دارند و می توانیم تفاوت آنها با آینه های سفید را در این بدانیم که این آینه ها تصویری حقیقی از شی یا شخص می سازند.این نوع آینه ها مصرفی مانند آینه های سفید دارند اما نکته قابل توجه در آنها قیمت بیشتر و بالاتر می باشد.


آینه کریستال

آینه کریستال

345 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 28 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
Rate this article:
No rating
حتما تا کنون از رو به روی مغازه لوستر فروشی یا مزون های لباس رد شده اید. تا کنون با خود فکر کرده اید که  آینه این مغازه ها چگونه این قدر شفاف است و می تواند نور را این قدر شفاف و زیبا انعکاس دهد؟ واقعیت این است که در این مغازه از آینه های کریستال استفاده می شود که انواع مختلفی دارد و در ادامه این مطلب درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.کاربرد شیشه کریستال

شیشه کریستال ترکیبی از شیشه می‌باشد که به صورت کاملا شفاف و بدون هیچ گونه ناخالصی ساخته می‌شود، از این شیشه‌ها بیشتر در جواهر فروشی‌ها، ساخت ظروف کریستال، جواهر فروشی‌ها و ... استفاده می‌شود و به دو نوع کلیر (Clear Glass)  با نام اختصاری CG و سوپر کلیر (Super Clear Glass) با نام اختصاری SCG دسته بندی می‌شود. شیشه‌های کریستال به طور کل وارداتی هستند و بیشتر از کشور بلژیک وارد می‌شود به همین علت به نام شیشه کریستال بلژیکی مشهور هستند.
امروزه شیشه ‌های کریستال به دلیل شفافیت مثال زدنی که دارند در طراحی داخلی مانند لابی هتل‌ها، سالن‌ها، جواهر فروشی‌ها و منازل مسکونی کاربرد دارند. علاوه بر آن از این شیشه‌ها در انواع ویترین مغازها و فروشگاه‌ها، نمای برج‌های ساختمانی، مراکز آنتیک فروشی، ساختمان‌های اداری و تجاری، بانک‌ها و موزه‌ها کاربرد دارد. به طور کل استفاده از این نوع شیشه در هر جایی امکان پذیر است. شیشه سوپر کلیر دارای انواع متفاوتی است که بسته به نوع شفافیت و گریدهای آن طبقه بندی می‌شود. شیشه‌های کریستال اروپایی بخصوص شیشه‌ های کریستال بلژیکی محبوب ترین شیشه‌های کریستال در سطح جهان هستند.

انواع آینه کریستال

شیشه یکی از قدیمی‌ترین متریال‌هایست که انسان از آن در ساخت ابزار و اشیا زینتی استفاده نموده است. تاریخ استفاده از شیشه به حدود 6000 سال پیش باز می‌گردد. با گذشت زمان و پیشرفت صنایع شیشه سازی، تولید شیشه وارد فاز جدید گشت که منجر به افزایش تولید آن شد. با روی کار آمدن شیشه‌های سکوریت شده که توان مقاومتی آنها بارها بیشتر از شیشه معمولی است استفاده از شیشه در زندگی انسان بدانجا رسید که بسیاری از ابزار مورد استفاده از این متریال دوست داشتنی ساخته شده است.

آینه کریستال شیشه کریستال

آینه قدی صرفا یک آینه کاربردی محسوب می شود که شفافیت آن در انعکاس تصاویر بسیار تاثیرگذار خواهد بود و در طول روز بارها توسط افراد خانه مورد استفاده قرار می گیرد لذا بهتر است که از آینه های کریستال جهت تولید آینه قدی بکار رود .

آینه کریستال با نور مخفی

برای تولید آینه های نورپردازی شده ابتدا آینه ی کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از ورق های PVC و LED های رنگی پشت آینه نورپردازی خواهد شد ، این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی کاربرد دارد .

آینه کریستال سه بعدی

تولید آینه های سه بعدی با استفاده از آینه های کریستال موجب نمای زیباتر آینه خواهد شد به طوری که آینه اصلی کریستال در نظر گرفته شده و قاب های آینه ای آنتیک خواهد بود ، برای تولید آینه کریستال سه بعدی ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه با طول آینه اصلی و عرض ۱۰ سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود .

آینه کریستال ریموتی 

طرح دیگری از آینه های کریستال که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه fade  روی ریموت رنگ های مختلف led به صورت اسلایدشو نمایش داده خواهد شد .

آینه کریستال حسگر حرکتی 

در این طرح از آینه های کریستال با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، آینه کریستال حسگر حرکتی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

آینه کریستال پایه دار 

در این طرح یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد به طوری که آینه را می توان در وسط سالن نیز قرار داد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی و مزون های لباس فروشی استفاده می شود به طور مثال برای تولید آینه های پایه دار چراغ دار با عرض ۱۰۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۰۰ سانتی متر باید از آینه کریستال ۶ میل بکار برد بدین صورت مقاومت آینه نیز مناسب خواهد بود .

آینه کریستال با قاب استیل 

طرح دیگری از آینه های کریستال یا اکسترا کلیر که یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

جمع بندی
شیشه کریستال یا شیشه فوق شفاف به شیشه ای گفته می شود که از درجه شفافیت بالایی برخوردار است. در ساخت این نوع شیشه ها از مواد خاصی مانند سیلیکا، اکسید سرب، پتاسیم و موادی دیگری استفاده می شود. این امر منجر می گردد، شیشه های کریستال استحکام و وزنی بالاتر از شیشه های معمولی داشته باشند. در عین حال که از نرمی و ملایمت ویژه ای برخوردار هستند.  از شیشه‌ های کریستال در چیدمان داخلی منزل و ورودی هتل‌ های لوکس و مکان های تجاری و غیره استفاده می شود. به علاوه می توان از این شیشه در طراحی نمای بیرونی برج ‌ها و پاساژهای لوکس و ساختمان ‌های اداری و تجاری استفاده کرد. لازم به ذکر است در بازار شیشه های کریستال به شیشه کلیر یا سوپر کلیر نیز معروف است.

Leave a comment

Name:
Email:
Comment:
Add commentمحصولات