ﺳﻪشنبه, 16 خرداد,1402

آینه سفید مرمری

رنگ سفید خانه را بزرگ و پرنور و پاکیزه نشان می‌دهد و همین دلایل برای انتخاب آن کافی است! بیشتر خانه‌ها مقداری رنگ سفید در خود دارند اما در این جا از رنگ سفید به عنوان عنصر غالب خانه صحبت می‌کنیم. خانه‌ای که دیوارها، کف و حتی کابینت ‌های آن سفید باشند. ممکن است فکر کنید این فضا کمی سرد و بی‌روح است اما با استفاده از برخی تکنیک‌ها، می‌توان خانه‌ای سفید و با این حال گرم و صمیمی داشت. یکی از این تکنیک ها استفاده از آینه سفید مرمری است که علاوه بر بازتاب نور، جلوه بسیار زیبایی به محیط نیز می بخشد. در ادامه این مطلب در رحیمی گلس درباره آینه سفید مرمری بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

 
آینه سفید مرمری گرد

راهنمای انتخاب آینه سفید مرمری

این نوع رنگ سفید مرمری که همه ما با آن آشناییت داریم می دانیم که در آن رگه هایی از رنگ خاکستری در آن وجود دارد که باعث جلا دادن و زیبا تر شدن آن می شود. از رنگ سفید مرمری نیز در آینه سفید رنگ استفاده می شود. این رگه های خاکستری جلای زیبا و خاصی را به این رنگ سفیدی می دهد که منجر به جذاب شدن آن می شود. از رنگ سفید مرمری بیشتر در لوازم دکوراتیو ودر جزئیات طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مانند کانتر آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در نتیجه استفاده از این رنگ در رنگ دهی برای دکوراسیون منزل به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
سنگ‌های مرمریت از زیباترین سنگ‌های ساختمانی شناخته شده هستند. این سنگ‌ها برای خلق نمایی متفاوت در بسیاری از فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع گسترده‌ در طرح و رنگ آن‌ها را برای انواع سلیقه‌های مختلف جذاب نموده است. آنچه مرمریت‌ها را بیش از هر چیزی مورد توجه قرار داده است، طرح‌های در هم پیچیده و رنگ‌های طبیعی آن‌هاست. بیش از 40 نوع مرمریت برای دکوراسیون فضاهای داخلی وجود دارد که هریک دارای رنگ و شکلی متفاوت از دیگر مرمریت‌ها هستند. در حال حاضر مرمریت‌های استخراج شده از معادن مختلف دنیا دارای رنگ‌های سفید، سبز، زرد، سیاه، قرمز، صورتی و غیره هستند. مرمریت معمولا سنگی است با زمینه‌ی روشن که در اثر دگرگونی سنگ آهک یا دولومیت تشکیل شده است. وجود ناخالصی‌های مختلفی از جمله رس، اکسیدهای آهن، سیلیس، گوگرد، قیر، گرافیت و ... در ترکیب سنگ آهک منجر به تغییراتی در رنگ و طرح سنگ دگرگون یافته می‌شود.

آینه سفید مرمری

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

کاربرد رنگ سفید در منزل

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

همان طور که در بخش قبلی اشاره شد؛ استفاده از رنگ مرمری در دکوراسیون داخلی توصیه نمی شود. اما اگر بخواهیم از رنگ سفید در معماری داخلی استفاده کنید، چندین پیشنهاد است که می توانید از آن ها بهره بگیرید.

 • از طیف‌ های مختلف سفید استفاده کنید.
   
 • سفید مرمری برای پیش‌خوان و جزیره آشپزخانه بسیار مناسب است.
   
 • سفید عاجی و صدفی براق برای رنگ‌آمیزی کابینت‌ها انتخاب مناسبی محسوب می‌شود و فضای شاد و شیکی ایجاد می ‌کند.
   
 • رنگ سفید کاپوچینویی به فضای آشپزخانه گرما می‌بخشد.
   
 • استفاده از شیرآلات و چراغ‌های فلزی با رنگ‌های برنز و طلایی، فضای آشپزخانه سفید را زیباتر می‌ کند.
   
 • می‌توانید از پرده‌ها و رومیزی‌های رنگی و گل‌دار استفاده کنید تا محیط شادتری ایجاد شود.
   
 • اگر در آشپزخانه پنجره نورگیر دارید، جلوی آن چند گلدان طبیعی قرار دهید. می‌توانید سبزیجات مورد استفاده خود را در گلدان‌ها پرورش دهید تا ضمن استفاده از عطر و تازگی آن‌ها، آشپزخانه با صفا تری داشته باشید.
   
 • یک چراغ سقفی سیاه و یا رنگی، یک کانون رنگی در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند و باعث جلوگیری از خستگی چشم بیننده می ‌شود.
   
 • کاشی‌های طرح‌دار می‌توانند فضای آشپزخانه سفید را متنوع جلوه دهند و به آن ابعاد تازه‌ای ببخشند.
   
 • اگر در آشپزخانه سفید از میز غذاخوری چوبی استفاده کنید، گرمای محیط بیشتر خواهد شد.
   

 همچنین برای آشنایی بهتر با انواع زیر مجموعه های رنگ سفید، پیشنهاد می شود که راهنمای زیر را مطالعه کنید:

 • سفید ساده، که در انواع مات و براق وجود دارد، رایج‌ترین نوع این رنگ است.
   
 • سفید استخوانی که مقدار بسیار کمی از رنگ زرد با آن مخلوط شده باشد، گرمای بیشتری دارد.
   
 • سفید عاجی، همان سفید استخوانی است که مقدار بسیار کمی رنگ صورتی با آن مخلوط شده باشد.
   
 • سفید مرمری یک رنگ درخشان است که رگه‌ هایی از خاکستری در خود دارد.
   
 • سفید کاپوچینویی از ترکیب رنگ سفید ساده با مقدار بسیار کمی رنگ قهوه‌ ای به دست می‌آید و گرما و جلوه خاصی دارد.
   
 • سفید صدفی از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار کمی رنگ صورتی به دست می‌ آید و یک رنگ مناسب برای 
 • دکوراسیون‌های مینیمال و فانتزی یا به اصطلاح پاستلی محسوب می ‌شود.
   
 • رنگ فیلی ملایم در واقع همان خاکستری بسیار روشن است و از ترکیب سفید با مقدار بسیار کمی مشکی به دست می‌آید. این رنگ نسبت به سفید ساده، سردتر است.
   
 • سفید-یاسی از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار بسیار کمی بنفش تهیه می ‌شود. در واقع این رنگ سفیدی است که ته‌رنگ یاسی دارد.
   
 • سفید-سبز از ترکیب سفید ساده با مقدار اندکی سبز به دست می‌آید و می‌تواند به جای سفید ساده مورد استفاده قرار گیرد.
   
 • سفید-آبی رنگ ملایم دیگری است که از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار کمی آبی تهیه می‌شود. این رنگ را می‌توان با مقداری اندکی خاکستری مخلوط کرد و یک رنگ خاص و زیبا به دست آورد.

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

رنگ سفید مرمری

سفید از جمله رنگ هایی می باشد که محبوبیت بالایی دارد. رنگ سفید به دلیل برخورداری از طرفداران زیاد رنگی بی رقیب شناخته می شود و به دلیل خنثی بودن در طراحی داخلی پرکاربرد می باشد و اما رنگ سفید مرمری،همان طور که از نامش  مشخص می باشد این رنگ همچون مرمر درخشش دارد و رگه های خاصی از خاکستری را در خود جای داده است و باعث جلا دادن و زیبا تر شدن آن شده است. به طور معمول این رنگ بیشتر برای لوازم دکوراتیو و یا جزییات فضای داخلی مثل کانتر آشپزخانه ها کاربردی است از این حیث انتخاب آن برای دیوارهای دکوراسیون منزل مناسب نمی باشد.در صورتی که به دنبال طراحی یک دکوراسیون ساده و در عین حال شیک هستید، استفاده از رنگ سفید مرمری برای المان های داخلی مناسب می باشد .در نهایت یک دکوراسیون ساده و زیبا، همیشه خاص خواهید داشت.

 

رنگ سفید مرمری برای آینه

 

امروزه رنگ سفید مرمری یکی از رنگ های پرطرفدار در دکوراسیون منزل می باشد . گاهی لازم است تا رنگی شبیه به سفید را برای فضای دکوراسیون خود انتخاب نمایید تا جلوه ای بیشتری داشته باشد و فضا از حالت بی روحی خارج شود.رنگ سفید مرمری یک رنگ درخشان می باشد که وجود رگه هایی از خاکستری زیبایی آن را بیشتر کرده است. این نوع رنگ سفید مرمری که همه با آن آشنا هستید در حال حاضر یکی از رنگ های پرکاربرد در المان هایی همچون آینه می باشد. از رنگ سفید مرمری در آینه سفید رنگ استفاده می شود.وجود رگه های خاکستری زیبایی منحصر به فردی به آینه می دهد و آینه را خاص تر می کند. به طور معمول از این رنگ در المان ها و دکوراسیون داخلی منزل مانند کانتر آشپزخانه ها استفاده می شود.در نهایت استفاده از این رنگ در رنگ دهی برای دکوراسیون منزل به هیچ عنوان انتخاب خوبی نخواهد بود.

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 

جمع بندی
همان طور که می دانید؛ سفید تداعی‌کننده سرما است و اگر آن را با رنگ‌های گرم و زنده ترکیب نکنید، خانه و دکوراسیون داخلی شما به نظر سرد و غیر دوستانه خواهد آمد. در این خصوص بهتر است بدانید که سفید بازتاب‌دهنده رنگ‌های دیگر است و به همین دلیل شما می ‌توانید آن را با تمامی رنگ‌ها ترکیب کنید. استفاده آینه سفید مرمری علاوه بر اینکه این تنوع را در خانه ایجاد می کند، می تواند در بازتاب نور و زیباتر شدن محیط خانه کمک کند. 

مطالب کابردی : 

آینه سفید استخوانی 

آینه سفید عاجی

آینه سفید کاپوچینویی

آینه سفید گچی

آینه برنزی

آینه سفید

آینه دودی

آینه مسی

آینه شامپاینی

آینه طلایی

آینه برنز

آینه کریستال

آینه کاری

آینه دکوراتیو

شیشه رو میزی

آینه تراش

شیشه رنگی

 

نوشتن یک نظر

با درج نظر در این فرم ایمیل، نام و IP شما ذخیره خواهد شد
افزودن نظر