ﺳﻪشنبه, 16 خرداد,1402
آینه سفید

 

برای سفارش آینه سفید با این شماره تماس بگیرید: 09120188189 

همه چیز پیرامون آینه سفید و کاربرد آن در زندگی

 

به طور کلی رنگ و نقش سفید هیچ گونه قاعده ای نداشته و هم به آینه ما زیبایی خاصی می دهد و هم اینکه طراحی بی نظیری دارد و می تواند موجبات تفرج افراد و تفریح آنها را فراهم آورد.جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نماییددر خرید آینه سفید، آینه سفید و کلا رنگ سفید در آینه ها باید بدانید که هیچ یک از اصول و قانونی پیروی نمی کند. رنگ سفید در آینه ها بسیار زیباست و قطعا میتوان از آن به عنوان رنگ پایه یاد کرد ولی ممکن است به دلیل زود تر کثیف شدن یا به نوعی نشان دادن آن کمتر مورد استفاده قرار گیرد. برای رفع این مورد از طیف رنگ های گرم در کنار آینه سفید استفاده می شود. از آینه سفید معمولا در اتاق خواب، پشت درب کمد دیواری یا دیوار ورودی خروجی ساختمان به منظور پیرایش نهایی قبل از خروج استفاده می شود. از دیگر ویژگیهای این آینه میتوان به بازتاب دسته نور و در نتیجه نورانی تر شدن محل نصب اشاره کرد از آینه سفید معمولا برای بزرگتر و روشن تر نشان دادن محیط یا فضاهای کوچک استفاده می شود.کلاً این رنگ، رنگ خیر به حساب می آید و حالت عرفانی و روحی زیبایی به انسان می دهد.ببینید رنگ سفید در زندگی ما انسان ها و در آینه ها قاعده و قانونی ندارد و همانگونه که زیبا و ساده و شیک می باشد،به همان طریق هم امکان دارد سیاه شود و نامناسب جلوه داده شود.

این مورد آخری خیلی مهم است و خوب البته ممکن است کمی بی احساس هم نشان بدهد ولی ما برای از بین بردن بی احساس بودن آن از رنگ های دیگری در کنار آن استفاده می کنیم که بنظر راه حل مناسبی برای از بین بردن بی روح بودن این آینه ها می باشد.به عنوان مثال اتاق هایی که یکدست سفید هستند با این نوع آینه ها مزین می شوند و فضا و مکان را بسیار زیبا و یکنواخت می کنند.نهایتن چنانچه اتاق خواب سفید نباشد می توانیم از آینه هایی که رنگ های ترکیبی در آن ها بکاررفته باشد استفاده کنیم.خوب می توانیم برای اینکه دیوارهای روشن تری هم داشته باشیم از رنگ زیبای شیری در کنار بقیه رنگ ها استفاده کنیم که نمای زیباتر و بهتری به خانه و کاشانه مان بدهد.این هم در مورد این رنگ مهم می باشد که رنگ سفید چشم را به خطا می اندازد و می توانیم با همت فراوان از آن برای چیده مان  زیباتر لوازم و وسائل خانه و روشن تر و نمایان تر شدن این لوازم استفاده کنیم و بالاخص در مکان هایی که نور ضعیف تری دارند از این رنگ می توانیم برای روشن تر نشان دادن آنها استفاده کنیم.

اگر اهل ایرانگردی باشید و سری به خانه های قدیمی یا مساجد زده باشید، مشاهده می کنید که آیینه بخش مهمی از دکوراسیون و معماری داخلی این خانه ها محسوب می شود. این سنت در معماری همچنان پا برجاست اما با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، امکان استفاده از آیینه های سفید در دکوراسیون فراهم شده است که در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 کاربرد آیینه سفید

 آینه سفید بخشی از انواع آیینه های دکوراتیو هستند که در آیینه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. آینه کاری به معنای برش و تبدیل آینه بزرگ به قطعات کوچک تر است. این کار برای ایجاد اَشکال مختلف و طرح های متنوع انجام می شود. قدمت این هنر بسیار بالاست و البته ایرانیان نیز، ید طولایی در این زمینه دارند. نمونه این هنر را در اماکن تاریخی و زیارتی بسیاری دیده ایم. 
همانطور که در بالا بیان شد استفاده از آینه نزد ایرانیان از دیرباز مورد توجه بوده است. و البته تا امروز نیز این قضیه ادامه دارد. به عنوان نمونه، همه ما وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می کنیم، در کنار قرآن، آینه ای نیز برای آن خانه می بریم. البته ایرانیان در طول زمان، به یک آینه ساده بسنده نکردند و در آفرینش طرح‌ های جدید نیز برآمدند. بی شک، یکی از عنصر های زیبایی بخش به خانه های امروزی، استفاده از آینه سفید است. آینه سفید می تواند خانه را زیبا و تمیز به تصویر بکشد. 

مزایای آینه سفید

طراحان مدرن امروز، استفاده از این نوع آینه ها را بسیار در دستور کار خود قرار داده اند. البته که استقبال مخاطبان نیز باعث شده، که آینه سفید بیشتر مورد توجه طراحان قرار بگیرد. زیرا که قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی و ایجاد حس آرامش در منزل و محیط کار دارد. از مزایای کاربرد آیینه دکوراتیو در خانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• پُر شدن محیط های خالی منزل با نصب آینه سفید
• افزایش زیبایی منزل
• افزایش نور در محیط های مختلف خانه
• با انتخاب هارمونی رنگی مناسب برای آینه سفید، این نوع دکوراسیون، می تواند ایجاد حس آرامش بالایی داشته باشد.
• ایجاد حس سرزندگی و نشاط در محیط خانه
به طور کلی از دیرباز در ساختار آینه ها از جیوه استفاده می گردد ولی در بعضی سری های این آیینه های دکوراتیو برای درخشندگی دوچندان، نقره نیز به کار می رود. در سال های اخیر، سبک طراحی های داخلی به سمتی رفته است که از آینه های دکوراتیو در رنگ های متنوعی مانند سفید، طلایی و سفید تولید و نصب می گردد.در ادامه این مطلب در وب سایت رحیمی گلس درباره آیینه سفید و انواع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.


 


مهمترین ویژگی های آینه سفید

یکی از کاربردهای اصلی آینه سفید، در دکوراسیون های داخلی، لابی ساختمان و هتل ها است چرا که با بازتاب خوب نور آن فضا را بزرگتر و مجلل تر جلوه می دهد برای دکوراسیون منزل و محیط کار میتوان از رنگ سفید کچی یا رنگ سفید استخوانی یا رنگ سفید عاجی در آینه سفید استفاده کرد، همانطور که میدانید رنگ سفید مرمری رگه هایی از خاکستری دارد که باعث جلا و متفاوت بودن آن می شود البته از این رنگ بیشتر در دکوراسیون منزل مثل سنگ روی اوپن آشپزخانه استفاده میشود . در خرید آینه سفید باید توجه داشته باشید که آینه حباب یا لک نداشته باشد چرا که خیلی از این ایرادها در هنگام ساخت آینه سفید بوجود می آید ولی درهنگام خرید آینه سفید شما متوجه آن نخواهید شد بطور کلی صنایع آینه رحیمی با دستگاههای پیشرفته قادر به تولید بهترین آینه سفید با نازلترین قیمت است به همین دلیل صنایع شیشه رحیمی با نازلترین قیمت آن را در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهد داد.

بنده به غایت با آن آشنایی دارم و می دانم که این رنگ جلوه بصری خاصی به لوازم می دهد.خوب این رنگ توانائی این را دارد که لوازم را روشن تر و زیباتر نشان دهد و برای این منظور ما می توانیم از این رنگ در اجناس خانه مان به وفور استفاده کنیم.این رنگ موجب روشن شدن نمای درونی ساختمان می شود حتی چشم هایمان را هم به اشتباه می اندازد.ما سفید مات و سفید براق داریم و رنگ سفید استفاده شده برای ما می تواند ترکیبی از هر دو رنگ هم باشد.کلن دو رنگ نام برده شده و ترکیبی از آنها باهم می تواند برای انسان زیبا باشد.اینکه کدام یک از رنگ ها را خودمان انتخاب کنیم می تواند به ما در پیشبرد اهداف مان کمک کند و ما می توانیم از این دو رنگ یکی را انتخاب نموده و برای آن طرح زیبایی بکار ببریم.نتیجتن برای اینکه حق مطلب را بدرستی ادا کرده باشیم بایستی به این نکته توجه داشته باشیم که برای رنگ کردن ستون و سقف و دیوار از رنگ سفید می کنیم و باید ببینیم که سلیقه خودمان چگونه است.خوب ما می توانیم از این رنگ برای لوازم و ابزار خانه مان و کمد و سرویس خواب مان و آینه سفید مان استفاده کنیم.همه ما می دانیم که رنگ سفید طرفداران زیادی دارد و از این رنگ می توان در لوازم زیادی استفاده نمود و از جهت چشم روشنی بودن و مزین کردن خانه این رنگ بهترین رنگ به حساب می آید.

راهنمای خرید آیینه سفید

قبل از خرید آیینه سفید، توصیه می کنیم به موارد زیر توجه کنید تا تجربه بهتری از خرید خود داشته باشید:
• دقت در کیفیت شیشه
کیفیت شیشه آینه سفید بسیار مهم است. باید بهترین کیفیت در ساخت آینه سفید استفاده شود. زیرا هرگونه استفاده از مواد با کیفیت پایین می‌تواند تصویر منعکس شده در آینه را با نمایش ضعیفی همراه کند.
• دقت در ضخامت آینه سفید
قبل از خرید آینه، شما باید با توجه به نیاز خود و محلی که آینه را در آن نصب می کنید، نسبت به انتخاب ضخامت مناسب آینه دکوراتیو اقدام نمایید. این فرایند بسیار تخصصی بوده و نیازمند دقت است بنابرین توصیه می شود به یک متخصص مراجعه کنید.
• آگاهی از جنس کار شده در پشت آینه
جنس و مواد کار شده در پشت آینه می تواند کیفیت بازتاب تصویر را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از مواد مناسب و نسبتاً ضخیم در پشت آینه، کیفیت بالاتری را در به تصویر کشیدن وسایل ارائه می ‌دهد.
• انتخاب فضای برای نصب آینه سفید
طبیعی است که قبل از هر گونه انتخابی، باید فضای مناسب برای نصب آینه سفید در نظر گرفته شود. این فضا می‌ تواند با توجه به نیازها و نوع دکوراسیون محیط شما انتخاب شود. همچنین باید دقت شود که محل انتخاب شده، کمترین چالش و مزاحمت را برای نصب آینه سفید ایجاد کند.
• نوع کاربرد آینه در محیط شما
طبیعتاً کاربرد آینه سفید نقش زیادی در انتخاب آن برای محیط مربوطه خواهد داشت. مثلاً اگر این آینه برای اتاق خواب انتخاب می شود، نوع آن با آینه سفید دیگری که برای پذیرایی منزل انتخاب می شود فرق خواهد داشت. یا به عنوان نمونه اگر آینه سفیدی برای محیط کار انتخاب شود باید با آینه هایی که برای منزل انتخاب می شود، تفاوت داشته باشد.
• نصب این آینه بر روی دیوار اطراف تلویزیون، سادگی محیط را حذف و دکوری جذاب ایجاد می‌کند
• فضای سالن پذیرایی با این نوع آینه‌ها بسیار زیبا و چشمگیر می‌‌شود.
• استفاده از آینه دکوراتیو در آشپزخانه و حتی روی کابینت، زیبایی چشم نوازی به آشپزخانه می‌ دهد.
• بودجه و قیمت مورد نظر برای انتخاب آینه سفید
قبل از هر خریدی همیشه باید به بودجه مربوط برای انتخاب دقت کرد. 
• اندازه آینه سفید
اندازه آینه سفید با توجه به موارد مختلفی تعیین می ‌شود. مثلاً اینکه در محیط، چقدر فضای خالی وجود دارد؟ یا اینکه قرار است آینه عمودی نصب شود یا افقی؟
• شکل آینه سفید
آینه سفید از انواع و اقسام مختلفی برخوردار است. اَشکالی که با توجه به دکوراسیون شما میتوانند انتخاب شوند. 

جمع بندی
یکی از ارکان جدید در دکوراسیون داخلی، آینه سفید می ‌باشد که برای افزودن جذابیت و زیبایی به فضای خانه یا محل کار استفاده می ‌شود. آینه‌ های سفید با توجه به نوع کاربرد از کیفیت‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوتی کیفی به خاطر مواد به کار برده شده در ساخت آن‌ ها می‌باشد. برخی از این نوع آینه‌ ها شکننده و حساس هستند، اما برخی دیگر مقاومت بالایی دارند و به عنوان کف پوش‌های تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آینه سفید

آینه سفید

11478 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 28 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
3.0

اگر اهل ایرانگردی باشید و سری به خانه های قدیمی یا مساجد زده باشید، مشاهده می کنید که آیینه بخش مهمی از دکوراسیون و معماری داخلی این خانه ها محسوب می شود. این سنت در معماری همچنان پابرجاست اما با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی، امکان استفاده از آینه های سفید در دکوراسیون فراهم شده است که در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 
آینه سفید

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

کاربرد آینه سفید

 آینه سفید بخشی از انواع آینه های دکوراتیو هستند که در آیینه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. آینه کاری به معنای برش و تبدیل آینه بزرگ به قطعات کوچک تر است. این کار برای ایجاد اَشکال مختلف و طرح های متنوع انجام می شود. قدمت این هنر بسیار بالاست و البته ایرانیان نیز، ید طولایی در این زمینه دارند. نمونه این هنر را در اماکن تاریخی و زیارتی بسیاری دیده ایم. 

همانطور که در بالا بیان شد استفاده از آینه نزد ایرانیان از دیرباز مورد توجه بوده است. و البته تا امروز نیز این قضیه ادامه دارد. به عنوان نمونه، همه ما وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می کنیم، در کنار قرآن، آینه ای نیز برای آن خانه می بریم. البته ایرانیان در طول زمان، به یک آینه ساده بسنده نکردند و در آفرینش طرح‌ های جدید نیز برآمدند. بی شک، یکی از عنصر های زیبایی بخش به خانه های امروزی، استفاده از آینه سفید است. آینه سفید می تواند خانه را زیبا و تمیز به تصویر بکشد. 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

راهنمای خرید آینه سفید

مزایای آینه سفید

طراحان مدرن امروز، استفاده از این نوع آینه ها را بسیار در دستور کار خود قرار داده اند. البته که استقبال مخاطبان نیز باعث شده، که آینه سفید بیشتر مورد توجه طراحان قرار بگیرد. زیرا که قطعا تاثیر به سزایی در زیبایی و ایجاد حس آرامش در منزل و محیط کار دارد. از مزایای کاربرد آینه دکوراتیو در خانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پُر شدن محیط های خالی منزل با نصب آینه سفید
   
 • افزایش زیبایی منزل
   
 • افزایش نور در محیط های مختلف خانه
   
 • با انتخاب هارمونی رنگی مناسب برای آینه سفید، این نوع دکوراسیون، میتواند ایجاد حس آرامش بالایی داشته باشد.
   
 • ایجاد حس سرزندگی و نشاط در محیط خانه
 • به طور کلی از دیرباز در ساختار آینه ها از جیوه استفاده می گردد ولی در بعضی سری های این آینه های دکوراتیو برای درخشندگی دوچندان، نقره نیز به کار می رود. در سال های اخیر، سبک طراحی های داخلی به سمتی رفته است که از آینه های دکوراتیو در رنگ های متنوعی مانند سفید، طلایی و سفید تولید و نصب می گردد.

راهنمای خرید آینه سفید

قبل از خرید آینه سفید، توصیه می کنیم به موارد زیر توجه کنید تا تجربه بهتری از خرید خود داشته باشید:

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

دقت در کیفیت شیشه

کیفیت شیشه آینه سفید بسیار مهم است. باید بهترین کیفیت در ساخت آینه سفید استفاده شود. زیرا هرگونه استفاده از مواد با کیفیت پایین می‌تواند تصویر منعکس شده در آینه را با نمایش ضعیفی همراه کند.

دقت در ضخامت آینه سفید

قبل از خرید آینه، شما باید با توجه به نیاز خود و محلی که آینه را در آن نصب میکنید، نسبت به انتخاب ضخامت مناسب آینه دکوراتیو اقدام نمایید. این فرایند بسیار تخصصی بوده و نیازمند دقت است بنابراین توصیه می شود به یک متخصص مراجعه کنید.

آگاهی از جنس کار شده در پشت آینه

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

جنس و مواد کار شده در پشت آینه می تواند کیفیت بازتاب تصویر را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از مواد مناسب و نسبتاً ضخیم در پشت آینه، کیفیت بالاتری را در به تصویر کشیدن وسایل ارائه می ‌دهد.

انتخاب فضای برای نصب آینه سفید

طبیعی است که قبل از هر گونه انتخابی، باید فضای مناسب برای نصب آینه سفید در نظر گرفته شود. این فضا می‌ تواند با توجه به نیازها و نوع دکوراسیون محیط شما انتخاب شود. همچنین باید دقت شود که محل انتخاب شده، کمترین چالش و مزاحمت را برای نصب آینه سفید ایجاد کند.

 

نوع کاربرد آینه در محیط شما

 

طبیعتاً کاربرد آینه سفید نقش زیادی در انتخاب آن برای محیط مربوطه خواهد داشت. مثلاً اگر این آینه برای اتاق خواب انتخاب می شود، نوع آن با آینه سفید دیگری که برای پذیرایی منزل انتخاب می شود فرق خواهد داشت. یا به عنوان نمونه اگر آینه سفیدی برای محیط کار انتخاب شود باید با آینه هایی که برای منزل انتخاب می شود، تفاوت داشته باشد.

 • نصب این آینه بر روی دیوار اطراف تلویزیون، سادگی محیط را حذف و دکوری جذاب ایجاد می‌کند
   
 •  فضای سالن پذیرایی با این نوع آینه‌ها بسیار زیبا و چشمگیر می‌‌شود.
   
 • استفاده از آینه دکوراتیو در آشپزخانه و حتی روی کابینت، زیبایی چشم نوازی به آشپزخانه می‌ دهد.
 • بودجه و قیمت مورد نظر برای انتخاب آینه سفید ، قبل از هر خریدی همیشه باید به بودجه مربوط برای انتخاب دقت کرد. 

اندازه آینه سفید

اندازه آینه سفید با توجه به موارد مختلفی تعیین می ‌شود. مثلاً اینکه در محیط، چقدر فضای خالی وجود دارد؟ یا اینکه قرار است آینه عمودی نصب شود یا افقی؟

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

شکل آینه سفید

 

آینه سفید از انواع و اقسام مختلفی برخوردار است. اَشکالی که با توجه به دکوراسیون شما می توانند انتخاب شوند. 

آینه دکوراتیو یکی از اجسامی است که امروزه بسیار زیاد در بخش های مختلف خانه استفاده می شود. آینه های دکوراتیو به دلیل زیبایی و تنوع بالایی که دارند یکی از ایده های خلاقانه برای اجرا در طراحی داخلی منازل بوده و از گذشته تا به امروز در خانه های سنتی و مدرن کاربرد دارد. آینه های سفید گچی یکی از انواع متداول آینه های دکوراتیو است که در ادامه این مطلب درباره آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

آشنایی با آینه سفید گچی

آینه سفید یکی از انواع آینه است که کاربرد زیادی در منازل و ساختمان های تجاری و اماکن گوناگون دارد. رنگ سفید نماد پاکی است و می تواند در ترکیب با سایر رنگ ها، پاک بودن خود را خیلی سریع از دست بدهد. سفید نماد حقیقت، پاکی و زیبایی است. از رنگ سفید در مکان هایی که می خواهیم پاک باشد استفاده می شود. از این جهت، آینه سفید نیز می تواند ویژگی های مثبت و زیبایی را به منازل اضافه کند. آینه سفید، آینه زندگی است. زمانی که خود را در آینه سفید می نگریم، زیباتر جلوه می کنیم. از آینه سفید می توان در اتاق خواب استفاده کرد. زیرا رنگ اکثر تخت خواب ها و ملحفه ها سفید است و استفاده از آینه سفید در اتاق خواب به دکوراسیون اتاق خواب و تختخواب می آید.

کمتر کسی وجود دارد که رنگ سفید را دوست نداشته باشد و نتواند با آن ارتباط برقرار کند. اکثر افراد معمولا رنگ سفید و آینه سفید را دوست خواهند داشت. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آینه انعکاس نور است که این بازتاب, فضا را روشن تر نشان میدهد و نمایی دکوراتیو به جلوه ی منزل می بخشد. تلفیق نور و آینه حسی متفاوت در فضای خانه ایجاد میکند که قابل قیاس با سایر متریال های دکوراتیو نیست. یکی از اصول دکوراسیون استفاده آینه در اتاق های کوچک است زیرا فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهد .

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 انواع آینه سفید دکوراتیو

 از انواع آینه های سفید دکوراتیو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 دیوار پوش آینه

 از آینه دکوراتیو می توان برای پوشش بخشی از دیوار استفاده کرد یا حتی برای پوشش کامل دیوار های سرویس بهداشتی کاربرد دارد. 

آینه دکوراتیو گرد

 این نوع آینه های دکوراتیو به دلیل زیبایی و جذابیت بالایی که دارند در فضای اتاق خواب و پذیرایی استفاده می شود و به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای از چند آینه میتوان به روی دیوار نصب کرد

آینه های پازل مانند

 این نوع آینه ها شامل اندازه های مختلفی هستند که با قرارگیری در کنار  هم به اشکال مختلفی تبدیل می شوند و در طرح و اندازه دلخواه قابل سفارش است. 

 آینه با طرح های گوناگون

 آینه با استفاده از ابزاری تخصصی به ابعاد و اشکال گوناگونی تبدیل میشود که میتوان با قرار گیری آنها در کنار هم طرح های مختلفی مانند طرح پروانه،  قلب ، کشتی، ابر،  قاصدک و ... قابل نصب روی دیوار هستند  و به دلیل انعکاس نور محیط باعث زیبا شدن مکان میشود.

 آینه دکوراتیو کاشی

  از پرکاربردترین آینه دکوراتیو تزیینی هستند که بیشتر شبیه تایل های کاشی در کنار هم چیده شده اند این آینه ها با طرح های زیبا حکاکی شده اند به صورتی که در این قسمت ها جیوه وجود ندارد . و با کنار هم قرار گرفتن آنها باعث تکرار منظم یک طرح زیبا و خاص میشود.

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 کاربرد آینه سفید گچی

 آینه سفید در سازمان ها و اداره ها نیز استفاده می شود. در سرویس های بهداشتی سازمان ها لزوم وجود یک دست آینه خوش ساخت که همان آینه سفید است حس می شود. رنگ سفید و ترکیب مایل به مرمری آن می تواند در دکوراسیون آشپزخانه نیز استفاده شود. از رنگ سفید گچی می توان در آینه سفید استفاده کرد. از این رنگ می توان برای جایگزین کردن رنگ سفید ساده چه در آینه سفید و چه در دکوراسیون منزل یا محیط سر کار استفاده نمود. برای کاهش خالصی رنگ سفید ساده، می توان از رنگ های تیره مانند قهوه ای استفاده کرد تا فضای خالی را بی روح نشان ندهد.

رنگ سفید، جزو پرطرفدارترین رنگ‌های مناسب برای اتاق نشیمن محسوب می‌شود، اما استفاده از آینه سفید گچی در دکوراسیون پذیرایی توصیه نمی شود. توصیه می‌کنیم حتی در اتاق نشیمن نیز از ترکیب ‌ها با رنگ سفید استفاده نمایید تا هم محیطی متنوع ایجاد کنید و اینکه سادگی را در دکوراسیون محیط زندگی و یا کار خود حفظ کنید. اگر اتاق نشیمنی با رنگ سفید داشته باشید دستتان در استفاده از سایر المان‌های منزل از جمله مبلمان و دیگر منسوجات باز خواهد بود. همانطور که گفته شد رنگ سفید به سادگی با دیگر رنگ‌ها ست می‌شود و رنگ‌ های تیره برای این منظور محیط مدرن و شیکی را ایجاد می‌کنند که هیچ‌گاه از مد نخواهد افتاد.

در دکوراسیون منزل چندین نوع رنگ سفید وجود دارد که برای یک طراحی مناسب بهتر است با آنها آشنا شوید. از جمله این رنگ ها می توان به سفید گچی، سفید کاپوچینویی، سفید مرمری، سفید سبز- آبی، سفید صدفی و ... اشاره کرد. حتما می‌دانید که سفید یکی از رنگ‌های بسیار پر طرفدار در میان دکوراسیون خانه‌های شیک ایرانی به شمار می‌آید و بسیاری از مردم در سراسر جهان بخصوص در میان کشورهای اسکاندیناوی نیز به دلیل ساده بودن ست کردن رنگ سایر المان‌های منزل با این رنگ از آن برای زیباسازی استفاده می‌کنند.

استفاده از ترکیب های آینه و رنگ سفید می تواند فضای داخلی منزل یا مغازه را بسیار بزرگ و زیبا جلوه دهد اما فراموش نکنید که رنگ سفید خالص می تواند برای چشم آزار دهنده باشد و بعد از مدتی از دکوراسیون خود خسته شوید. راه حل این کار استفاده از طیف های رنگی آینه سفید است که آینه سفید کاپوچینویی نیز جزو آن می شود. در ادامه این مطلب درباره آینه سفید کاپوچینویی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

معرفی آینه سفید کاپوچینویی 

شاید در نگاه اول اکثر رنگ های سفید مانند هم باشند. ولی اگر دقت کنید اکثر آنها با هم تفاوت دارند. رنگ سفید کاپوچینویی با رنگ سفید شیری بسیار شبیه به هم هستند و برای تشخیص رنگ هر کدام باید بسیار دقت کرد. این رنگ خاص تقریبا ترکیبی از از رنگ سفید خالص با مقدار بسیار کمی رنگ قهوه ای می باشد که آن را از آن بی روح بودن در می آورد. بر همین اساس می توان برای داشتن یک فضای شیک و مدرن و دل انگیز از این رنگ سفید کاپوچینویی و همچنین در آینه سفید استفاده کرد.

این رنگ محیط و فضای دلنشین و گرمی را به وجود می آورد. هم چنین انتخاب این رنگ دلنشین برای دیوار های یک منزل مسکونی بسیار زیبا می باشد، ولی اگر بتوان در کنار آن از مبلمان آبی رنگ و آینه سفید استفاده کنند زیبایی و جذابیت آن را دو چندان می نماید. رنگ های سفید متفاوت دیگری نیز وجود دارند که هر کدام زیبایی خاص و جذاب منحصر به فرد خود را دارند. از این گونه سفید ها را می توان در آینه سفید های مورد نظر و یا کنسول ها چه برای سفارش و یا طراحی دکوراسیون منزل و محیط کار و یا درست کردن آن به صورت دستی مورد کاربرد قرار داد.

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

کاربرد آینه سفید کاپوچینویی

آینه ها به صورت قدی  آینه دیواری و آینه رومیزی قابل استفاده هستند؛ و می توان در اتاق پذیرایی؛ اتاق خواب، سرویس‌های بهداشتی و غیره آن را نصب کرد. آینه سمبل روشنایی و سفید بختی است. از این رو در جهیزیه نوعروسان قرار دادن آینه شمعدان جزو جدایی ناپذیر مراسم ها است. شما می توانید نورپردازی محل هایی که نورپردازی ضعیفی دارند را با با آینه کاری بهبود ببخشید. زیرا آینه هر نوری که به آن می‌رسد را انعکاس می دهد و شما شاهد روشنایی بیشتر فضا خواهید بود. 

فضاهای روشن تر اغلب وسیع تر به نظر می رسد. اما اشتباهی که بسیاری از افراد در دکوراسیون داخلی خانه مرتکب می شوند؛ استفاده بیش از اندازه از رنگ سفید است تا محیط را بزرگتر جلوه دهند. توجه داشته باشید با اینکه سفید بسیار زیبا و دلنواز است اما از سویی دیگر ممکن است بعد از مدتی شما را دلزده کرده و چشم ها را خسته کند. راه حلی که برای علاقه مندان به سفید پیشنهاد می شود؛ استفاده از ترکیب رنگ های نزدیک به سفید است که به شرح زیر می باشند:

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 • سفید ساده، که در انواع مات و براق وجود دارد، رایج‌ترین نوع این رنگ است.
   
 • سفید استخوانی که مقدار بسیار کمی از رنگ زرد با آن مخلوط شده باشد، گرمای بیشتری دارد.
   
 • سفید عاجی، همان سفید استخوانی است که مقدار بسیار کمی رنگ صورتی با آن مخلوط شده باشد.
   
 • سفید مرمری یک رنگ درخشان است که رگه‌هایی از خاکستری در خود دارد.
   
 • سفید کاپوچینویی از ترکیب رنگ سفید ساده با مقدار بسیار کمی رنگ قهوه‌ای به دست می‌آید و گرما و جلوه خاصی دارد.
  سفید صدفی از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار کمی رنگ صورتی به دست می‌آید و یک رنگ مناسب برای 
 • دکوراسیون‌های مینیمال و فانتزی یا به اصطلاح پاستلی محسوب می‌شود.
   
 • رنگ فیلی ملایم در واقع همان خاکستری بسیار روشن است و از ترکیب سفید با مقدار بسیار کمی مشکی به دست می‌آید. این رنگ نسبت به سفید ساده، سردتر است.
 • سفید-یاسی از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار بسیار کمی بنفش تهیه می‌شود. در واقع این رنگ سفیدی است که ته‌رنگ یاسی دارد.
   
 • سفید-سبز از ترکیب سفید ساده با مقدار اندکی سبز به دست می‌آید و می‌تواند به جای سفید ساده مورد استفاده قرار گیرد.
   
 • سفید-آبی رنگ ملایم دیگری است که از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار کمی آبی تهیه می‌شود. این رنگ را می‌توان با مقداری اندکی خاکستری مخلوط کرد و یک رنگ خاص و زیبا به دست آورد.

 نکات استفاده از آینه سفید کاپوچینویی

 قبل از خرید یا سفارش اجزای دکوراسیون داخلی، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • رنگ سفید فضای اتاق را بزرگ نشان می‌دهد بنابراین اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید بهتر است برای دیوارها و کف‌پوش‌های آن از این رنگ استفاده کنید.
   
 • تاثیر رنگ سفید فضا را روشن‌تر جلوه می‌دهد به همین دلیل برای اتاق‌ هایی که نور کافی ندارند، انتخاب مناسبی محسوب می ‌شود.
 •  

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 •  
 • اگر از یک رنگ خنثی مانند سفید برای دیوارها و کف استفاده کنید، به راحتی می ‌توانید مبلمان و فرش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و محدودیتی از لحاظ رنگ مبلمان و اثاثیه نخواهید داشت.
   
 • رنگ‌های گرمی که روی زمینه سفید استفاده شوند جلوه بیشتری خواهند داشت.
   
 • سفید کاپوچینویی و استخوانی تناژ گرم‌تری دارند و از ترکیب آن‌ها با مبلمان و لوازم چوبی، می‌توان محیطی گرم و صمیمانه ساخت.

​استفاده از رنگ سفید در آینه ها ممکن است برای چشم ها خسته کننده باشد و دکوراسیون داخلی خانه را بسیار یکنواخت کند. با اینکه رنگ سفید بسیار زیبا و ساده است اما برای برخی دلزدگی ایجاد می کند. استفاده از رنگ های نزدیک به سفید مانند شیری یا عاجی، علاوه بر اینکه در محیط تنوع ایجاد می کند مانع از خستگی چشم ها می شود. در ادامه این مطلب درباره کاربرد آینه سفید عاجی در دکوراسیون منزل صحبت خواهیم کرد.

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

آینه گچی

استفاده از آینه گچی از سری هنرهای است که در هر منطقه و هر دوره ای زمانی، دارای شکل و شیوه های مخصوص به خود بوده است. همان‌طور که از نام آینه گچی مشخص است، مصالح اصلی که در این بکار برده می شود گچ می‌باشد. در کشور ایران نیز گچبری ها در دوره‌های مختلفی از تاریخی تفاوت های زیادی داشته است. گچ بخاطر خاصیت شکل‌پذیری، چسبندگی، رنگ مطلوب، کاربرد و استفاده آسان و فراوانی و در هنرهای تزئینی کاربرد فراوانی دارد. در برخی مواقع ، گچبری قاب آینه گچی دارای طرح های سنتی هستند. برای انجام این کار باید از ابزار مخصوص و ماله یا رنده استیل استفاده کرد. 

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

طرح آینه گچی

 

شناخت انواع سبک ها و یادگیری چیدمان ابزار و استفاده از طرح های گچبری از جمله مواردی است که علاوه بر نیاز به داشتن دانش فنی و حرفه ای ، نیازمند زمان هم می باشد . برای اجرای طرح آینه گچی از روی یک عکس یا یک الگو باید دانش طراحی و نقشه کشی داشته باشید. متاسفانه امروزه بسیاری از افراد بدون داشتن دانش، پروژه هایی را اجرا می کنند که علاوه بر غیر استاندارد و نازیبا بودن کار، باعث ضرر مالی به کارفرما هم می شود. از این آینه گچی شما می توانید در تمامی  فضاهای منزل منزل خود استفاده نمایید. فضاهایی همچون:

 • فضای ورودی یا راهرو
   
 • فضای توالت و روشویی سرویس بهداشتی
   
 • فضای حمام
   
 • اتاق خواب
   
 • سالن پذیرایی


در این آینه ها از انواع متریال ها برای زیبایی بیشتر تزئین و قاب استفاده می گردد، که به جرات میتوان گفت که اگر بصورت حرفه ایی این کار انجام شود سلطنتی ترین و زیباترین آینه ها با طرح های جذاب را با اجرای گچبری میتوانید در فضای خانه ها خود استفاده کنید.

قیمت آینه گچی

شما می توانید این آینه گچی را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید و دیوارهای خانه را به سبک آنتیک تزئین نصب کنید. قیمت این نوع آینه ها نسبت به نوع و طرح هر یک از آنها با یک دیگر تفاوت دارد و شما می توانید طرح مورد نظرتان را با توجه به دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. این مدل آینه ها معمولا دارای تنوع بسیار زیادی هستند، از نوع کلاسیک گرفته مدل های سنتی شما می توانید طرح دلخواه خودتان را تهیه کنید و با استفاده از  آن ها زیبایی خانه خود را دو چندان نمایید. امروزه استفاده از انواع آینه ها نسبت به گذشته کاربرد بیشتری پیدا کرده و در عناصر معماری و و در دکوراسیون و مبلمان خانه ها نقش بسیار زیادی پیدا کردند. برای شمایی که به دنبال یک طرح خاص و متنوع هستید که در هر منزلی پیدا نشود این مدل طرح ها گزینه بسیار مناسبی هستند که به شما توصیه می شود حتما از این مدل آینه های گچ کاری شده استفاده نمایید.

تاریخچه آینه سفید عاجی

کهن‌ترین نشانه‌های آینه مربوط به ۶۰۰۰ سال پیش از میلاد است که در نواحی آناتولی (در ترکیه امروزی) یافت شده‌است. پس از آن در ۴۰۰۰ پیش از میلاد می ‌توان تمدن‌های میانرودان را نام برد. در مصر باستان کهن‌ترین نشانه از آینه به حدود ۳۰۰۰ پ.م. باز می ‌گردد. نمونه‌ای دیگر از وجود آینه به حدود ۳۰۰۰ سال پیش در ایران می‌رسد که در زمان هخامنشیان بوده‌است، آن‌ها با صیقل دادن سنگ ها و فلزات، آن‌ها را به آینه‌هایی شفاف تبدیل می‌ کردند که آثار آن در تالار آینه تخت جمشید باقی مانده‌ است. آینه ‌های صیقل شده در آمریکای جنوبی و مرکزی به ۲۰۰۰ پیش از میلاد باز می ‌گردد. در چین آینه‌ های برنجی به ۲۰۰۰ پیش از میلاد بازمی ‌گردد. آینه‌های روکش شده از فلز در صیدای لبنان در سده یکم پس از میلاد یافت شده ‌است.

آینه سفید دیواری

امروزه انواع آینه دیواری در رنگ ، طرح، ابعاد و هندسی مختلفی طراحی و در بازار به فروش می رسد. امروزه توجه به آینه سفید دیواری در دکوراسیون داخلی بیش از پیش شده است. هر چقدر ابعاد آینه دیواری بزرگ تر باشد در جذب و انعکاس نور به محیط و درخشش فضا تاثیر بالاتری خواهد گذاشت. این موضوع باعث افزایش نور و افزایش درخشندگی محیط شده و دکوراسیونی شیک خواهد ساخت.  رنگ و نقش سفید بدون هیچ قاعده ای در آینه استفاده می شود که منجر به افزایش زیبایی آینه و طراحی منحصر به فرد آن می شود. رنگ سفید در آینه ها زیبایی خاصی دارد به درستی می توان رنگ سفید را به عنوان رنگ پایه دانست و به راحتی در دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید.  

 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

مدل آینه سفید دیواری

 

آینه سفید دیواری در دسته آینه های دکوراتیو می باشد که در آینه کاری بسیار مورد توجه قرار می گیرد. برش و تبدیل آینه بزرگ به قطعات کوچکتر آینه کاری می باشد.این کار برای ایجاد شکل های متفاوت و داشتن طرح مختلف و خاص صورت می گیرد.این هنر قدمت بالایی داشته و ایرانیان در گذشته نیز در دکوراسیون از این هنر بسیار استفاده می نمودند . نمونه این هنر را در اماکن تاریخی و زیارتی بسیاری می توان دید.امروزه می توان آینه ها را در رنگ های گوناگونی در صنایع شیشه و آینه دید ولی رنگ سفید همواره یکی از پرکاربردترین می باشد. به طور کلی آینه سفید را به راحتی می توان در طراحی دکوراسیون هر محیطی استفاده کرد .علت این است که به راحتی با دکوراسیون محیط هماهنگ می شود.

 

قیمت آینه سفید دیواری

 

آینه دیواری سفید به عنوان یکی از عناصر مهم در دکوراسیون به شمار می رود که بسیار کاربردی می باشد.استفاده از آن در دکوراسیون داخلی نه تنها موجب زیبایی می شود بلکه باعث بزرگ تر نشان دادن محیط و افزایش نور و درخشش فضا می گردد. آینه ها با توجه به مراحل تولید پیچیده ای که دارند قیمت های آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. انواع و اقسام آینه با ضخامت های متفاوتی تولید می شود و با توجه به ضخامت آینه قیمت آن متغیر می شود. 

 کاربرد آینه در گذشته

 در سده ۱۲ میلادی شیشه در فرآوری آینه، به شکل گسترده به کار گرفته شد و نخستین آینه‌ های شیشه ‌ای که با ورقه ‌هایی پوشیده از سرب به بازار عرضه می ‌شدند به وجود آمدند. زمانی بعد ماهیت سمی بودن سرب آشکار گردید و به همین دلیل استفاده از مخلوط جیوه و قلع به جای سرب آغاز شد. این تغییر و دگرش ‌ها باعث شدند که ونیز که در آن زمان محل تولید این‌گونه آینه‌ ها بود به یک قطب اقتصادی تبدیل شود. با وجود این، اختراع و فرآوری آینه را نباید جزو نیازهای نخست و تنها در حد یک ابزار شخصی پنداشت، امروزه کاربردهای دانشی آینه ‌ها بسیار بیشتر از کاربردهای نخستین و نمایی آن ‌ها هستند.

دانشمندان از مدت‌ها پیش ویژگی ‌های آینه ‌های تخت و کوژ و کاو (محدب و مقعر) را می‌شناختند و حتی با بهره از آن‌ها برای متمرکز کردن نور آفتاب وسایلی را برای به آتش کشیدن اجسام اختراع کرده بودند. حتی در این مورد افسانه‌ای وجود دارد که می‌گویند ارشمیدس دانشمند نامدار سده سوم پیش از میلاد به وسیله شبکه ‌ای از این‌گونه آینه‌ ها، کشتی‌های بادبانی مهاجمان رومی را به آتش می ‌کشیده ‌است، تا اینکه فرمانروای روم سرانجام در شب موفق به تسخیر شهر «سیراکوز» می‌ گردد. آینه برآمده یک آینه قدیمی است. همان طور که مشاهده کردید، آینه ها از قدمت بسیاری برخوردار می باشد و هنوز هم در دکوراسیون داخلی خانه ها کاربرد دارد.

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

مشخصات آینه سفید عاجی

رنگ سفید عاجی تقریبا ترکیبی از رنگ سفید استخوانی با صورتی بسیار ملایم است که جلوه ی خاصی را مخصوصا به آینه سفید می دهد. از لحاظ زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی محیط کار و منزل جلوه ی خاصی را به فضا می دهد. کاربرد این رنگ در آینه سفید بسیار جذاب و دلنشین می باشد. این رگ سفید عاجی از رنگ های دیگر سفید حتی رنگ سفید استخوانی جذاب تر و پرطرفدارتر می باشد. هم چنین جزء اولویت های انتخابی رنگ برای ترکیب رنگ در سال 2016 و همچنین در طراحی دکوراسیون پاستلی و مبلمان با طرح های گل گلی مورد استفاده و استقبال مردم قرار می گیرد.

کاربرد رنگ عاجی در دکوراسیون

قبل از هر چیزی، بهتر است با انواع رنگ سفید در دکوراسیون و به خصوص آینه ها آشنایی پیدا کنیم:

طیف‌ های مختلف رنگ سفید

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

 • ​سفید ساده، که در انواع مات و براق وجود دارد، رایج‌ترین نوع این رنگ است.
 • سفید استخوانی که مقدار بسیار کمی از رنگ زرد با آن مخلوط شده باشد، گرمای بیشتری دارد.
   
 • سفید عاجی، همان سفید استخوانی است که مقدار بسیار کمی رنگ صورتی با آن مخلوط شده باشد.
   
 • سفید مرمری یک رنگ درخشان است که رگه‌هایی از خاکستری در خود دارد.
   
 • سفید کاپوچینویی از ترکیب رنگ سفید ساده با مقدار بسیار کمی رنگ قهوه‌ای به دست می‌آید و گرما و جلوه خاصی دارد.
   
 • سفید صدفی از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار کمی رنگ صورتی به دست می‌آید و یک رنگ مناسب برای دکوراسیون‌های مینیمال و فانتزی یا به اصطلاح پاستلی محسوب می‌شود.
   
 • رنگ فیلی ملایم در واقع همان خاکستری بسیار روشن است و از ترکیب سفید با مقدار بسیار کمی مشکی به دست می‌آید. این رنگ نسبت به سفید ساده، سردتر است.
   
 • سفید-یاسی از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار بسیار کمی بنفش تهیه می‌شود. در واقع این رنگ سفیدی است که ته‌رنگ یاسی دارد.
   
 • سفید-سبز از ترکیب سفید ساده با مقدار اندکی سبز به دست می‌آید و می‌تواند به جای سفید ساده مورد استفاده قرار گیرد.
   
 • سفید-آبی رنگ ملایم دیگری است که از ترکیب سفید ساده با مقدار بسیار کمی آبی تهیه می‌شود. این رنگ را می‌توان با مقداری اندکی خاکستری مخلوط کرد و یک رنگ خاص و زیبا به دست آورد.

تمامی رنگ های بالا در زیر دسته رنگ سفید قرار دارند و قابلیت استفاده در آینه ها را نیز دارند.

جمع بندی

یکی از ارکان جدید در دکوراسیون داخلی، آینه سفید می ‌باشد که برای افزودن جذابیت و زیبایی به فضای خانه یا محل کار استفاده می ‌شود. آینه‌ های سفید با توجه به نوع کاربرد از کیفیت‌های متفاوتی برخوردار هستند و این تفاوتی کیفی به خاطر مواد به کار برده شده در ساخت آن‌ ها می‌باشد. برخی از این نوع آینه‌ ها شکننده و حساس هستند، اما برخی دیگر مقاومت بالایی دارند و به عنوان کف پوش‌های تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

مطالب کابردی : 

مشاوره رایگان / خرید آینه و شیشه : 09120188189

آینه سفید استخوانی 

آینه سفید عاجی

آینه سفید کاپوچینویی

آینه سفید گچی

آینه برنزی


آینه دودی

آینه مسی

آینه شامپاینی

آینه طلایی

آینه برنز

آینه کریستال

آینه کاری

آینه دکوراتیو

شیشه رو میزی

آینه تراش

شیشه رنگی

 

نوشتن یک نظر

با درج نظر در این فرم ایمیل، نام و IP شما ذخیره خواهد شد
افزودن نظرمحصولات
کاربرد رنگ استخوانی در کنار رنگ سفید در انواع مختلف ساختمان ها :

این نوع رنگ سفید کاربردهای فراوانی دارد و در انواع خانه ها و ساختمان ها و ادارات بکار می رود و طرفداران بسیاری دارد و می تواند همه را بوجد بیاورد.برای رنگ کردن دیوارها هم می توانیم از این نوع رنگ استفاده کنیم.در این رنگ ترکیبی از رنگ زرد هم استفاده می شود که زرد کم رنگ بوده و برای دیوارها کاربرد مناسبی دارد.بعد از اینکه دیوارها را با این رنگ مزین کردیم می توانیم ادعا کنیم که به رنگ مورد نظرمان رسیده ایم.