ﺳﻪشنبه، 27 مهر 1400
09120188189 
 

مشاوره و بازدید رایگان

آینه دکوراتیو

با پیشرفت علم و صنعت و گسترش سرمایه داری، روش های متعدد و مختلفی به منظور دکوراسیون داخلی خانه به وجود آمده است که فضا را چند برابر زیباتر کرده و حس مثبت تری در ما ایجاد می کند. آینه های دکوراتیو نیز در این دسته قرار دارند که در ادامه این مطلب درباره آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلی 

آینه دکوراتیو یکی از انواع آینه‌‎ های تزیینی و زیبا است که می ‌توان از آن در زیباسازی دکوراسیون منزل استفاده کرد. آینه‌های دکوراتیو به دو صورت از پیش آماده و برشکاری شده در دسترس هستند که می ‌توان از آن‌ ها استفاده‌ های گوناگون کرد. آینه‌های از پیش آماده را می ‌توان به سادگی در تمامی نقاط منزل نصب کرده و یا در هر زمان که بخواهید آن‌ ها را از جای خود در آورده و به مکان دیگر منتقل کنید. به نوعی این حال نصب ساده‌ای داشته و بسیار سبک هستند بنابراین خودتان نیز می‌توانید آن‌ها را در منزل نصب و جابه جا کرده و یا شکل چینش آن ‌ها را عوض کنید.
معمولاً این نوع آینه دکوراتیو در طرح ‌های چند تکه و به شکل‌های دایره‌ای مستطیلی و لوزی آماده شده است. معمولاً آینه‌های مستطیل شکل به صورت مستطیل‌های کوچک و بزرگ و یا کوتاه و بلند طراحی و آماده شده‌اند. شما می ‌توانید بنا به سلیقه و به دلخواه خود آن‌ ها را به هر شکلی بچینید و نصب کنید و حتی فاصله هر تکه از آینه را نیز می‌توانید به دلخواه خود تغییر دهید. آینه‌ های دایره‌ای شکل نیز به صورت دایره‌های کوچک و بزرگ و یا نیم دایره و حتی به صورت دایره‌ های در هم فرو رفته طراحی شده و در بازار گسترش یافته اند. انتخاب هر یک از این مدل های آینه به سلیقه و فضای مورد نظر شما بستگی دارد.

کاربرد آینه دکوراتیو در دکوراسیون 

استفاده از این نوع آینه ‌های از پیش آماده شده می‌تواند علاوه بر ایجاد تجّلی شکوه و زیبایی در منزل به شما نیز حس دلچسب‌ ترین را ببخشد. اما نوع دیگر این آینه‌ها به گونه‌ای است که توسط پایان کار و در محل بریده و نصب می‌شود. طراحی و نوع چینش و شکل و ابعاد این نوع آینه نیز همانند آینه‌های از پیش آماده شده است. به طور کلی شما می‌توانید از این آینه‌ها به صورت‌های مختلف و کاملاً اختیاری استفاده کرده و در تمامی فضاهای خانه خود از جمله فضاهای مرده و بلا استفاده این نوع آینه‌ ها را قرار دهید. از جمله مکان‌هایی که می‌توان از این نوع آینه‌ها استفاده کرد دیوارهای سالن پذیرایی است که علاوه بر شکل و مادر کردن فضا، زیبایی بسیاری نیز در خانه ایجاد خواهد کرد. اگر از دکوراسیون زرق و برق در خانه خود استفاده می‌کنید می‌توانید با قرار دادن آینه دکوراتیو در بالای میز ناهارخوری، بالای شومینه، بالای تلویزیون بالای مبلمان و ستون‌های منزل، زیبایی خانه خود را دو چندان کنید.
این آینه‌ها برای زیباسازی دکوراسیون داخلی شیک، مدرن و کلاسیک قابل استفاده بوده و می‌توانند فضای اطراف خود را بسیار زیباتر نشان دهد. یکی از ویژگی‌های مهم استفاده از آینه‌های دکوراتیو این است که می‌توانند به خوبی نور را در فضای خانه منعکس کرده و باعث افزایش روشنایی منزل گردند. همچنین با بازتاب تصاویر در این آینه‌ها، باعث جذاب‌تر دیده شدن و بزرگ‌تر دیده شدن فضای داخلی خانه می‌شود. در نتیجه استفاده از این محصولات در خانه‌های کوچک بسیار مفید خواهد بود. به طور کلی این آینه‌ها در رنگ‌های مختلف طلایی، مسی، برنز و نقره‌ای تولید شده و هر کدام از آن‌ها را می‌توان در فضا و نوع دکوراسیون مختلف به کار گرفت. شما می‌توانید از آینه‌ های دکوراتیو حتی در اتاق خواب ‌های خود نیز استفاده کنید. استفاده از این محصولات در اتاق خواب شما می‌تواند باعث شیک ‌تر شدن و زیباتر شدن آن می‌گردد، همچنین می‌تواند با انعکاس مستقیم نور خورشید بر روی دیوارهای اتاق خواب، فضا را بدون استفاده از هیچ‌گونه چراغ به خوبی روشن کند.

مزایای آینه دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو به دلیل مزایای خاصیآینه دکوراتیو که دارند، مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفته ‌اند. برخی از این مزایا عبارتند از:
آینه‌ های دکوراتیو برای تزیین منزل و محل کار، گزینه ‌ای جالب و در عین حال کم هزینه هستند.
در آپارتمان‌ های کوچک استفاده از این نوع آینه فضای خانه را بزرگ ‌تر و دلنشین‌ تر نشان می ‌دهد.
این آینه‌ ها در رنگ ‌های متفاوتی وجود دارند و با هر سلیقه ‌ای سازگار می ‌شود.
آینه‌ های دکوراتیو در اندازه‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید با توجه به فضایی که می‌خواهید از آینه استفاده کنید، اندازه مناسب آن را در نظر بگیرید.
استفاده از این آینه‌ به دلیل انعکاس نور طبیعی و مصنوعی که دارد، فضای خانه را روشن ‌تر می‌کند و محیطی پرنور را به وجود می‌آورد.

جمع بندی
آینه دکوراتیو یکی از انواع آینه‌‎های تزیینی و زیبا است که می‌توان از آن در زیباسازی دکوراسیون منزل استفاده کرد. استفاده از آینه‌های دکوراتیو می‌تواند به شما در ایجاد فضای زیبا و شیک و همچنین پر زرق و برق دار کردن دکوراسیون داخلی منزل کمک کند. آینه‌ های دکوراتیو برای تزیین منزل و محل کار، گزینه ‌ای جالب و در عین حال کم هزینه هستند. همچنین استفاده از آن ها در آپارتمان‌ های کوچک استفاده، فضای خانه را بزرگ ‌تر و دلنشین‌ تر نشان می ‌دهد.  این آینه‌ ها در رنگ ‌های متفاوتی وجود دارند و با هر سلیقه ‌ای سازگار می ‌شود. شما می ‌توانید بنا به سلیقه و به دلخواه خود آن‌ ها را به هر شکلی بچینید و نصب کنید و حتی فاصله هر تکه از آینه را نیز می‌توانید به دلخواه خود تغییر دهید.

Please login or register to post comments.