ﺳﻪشنبه, 16 خرداد,1402

آینه برنز

 

برای سفارش آینه برنزی با این شماره تماس بگیرید: 09120188189

 

از چه زمانی از آینه برنزی استفاده می کنیم؟ آینه برنز یا خرید آینه برنزی قدمت زیادی دارد، برخی محققان و باستان شناسان بر این باورند که این قدمت به بیش از 50 قرن می رسد، در بعضی اعصار این آینه بسیار اغراق آمیز توصیف شده و حتی به روایاتی در آسیای صغیر آینه برنز را با مس مفرغ میکرده و نقوش و طرح های متفاوتی روی دسته آینه ایجاد می کردند، بعد آن را بسیار صیقل می دادند تا شفاف شود ولی بتدریج آینه برنز یا آینه برنز جای خود را به آینه فولادی داد، چرا که صیقل دادن آن بسیار راحت تر انجام می شد و نتیجه کار نیز آینه شفاف تری دست میداد. محققان گفته اند که در حدود قرن دوازدهم با تولید آینه برنزی یا آینه برنز از آینه های شیشه ای که با سرب پوشیده شده بود، مورد استفاده عموم قرار گرفت. چندی بعد با آشکار شدن سمی بودن سرب تولید و خرید آینه برنزی متوقف شد و زین پس آینه برنز ، آینه برنزی بجای سرب با قلع و جیوه تولید شد زیرا همان شفافیت را داشت و سمی نبود و از همه مهمتر سبک تر نیز بود. بسیاری شهر ونیز ایتالیای کنونی را سرآغاز این تحولات دانسته اند. در ادامه این مطلب در وب سایت رحیمی گلس درباره آینه برنز و انواع آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

باید بگوییم که خیلی از دانشمندان معتقد هستند که پیشینه بکارگیری آینه تا 50 قرن هم خواهد رسید و در روزگاری مردم آینه ها را دوست داشتند و در روزگاری دیگر از آینه ها بدشان می آمده است.ما از بقایای بدست آمده از آینه های برنزی به این نتیجه می رسیم که آینه برنز را با مس در ابتدا به شکل مفرغی می ساختند و برایش نقش و نگار می ساختند.جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نماییدText/HTML

رنگ برنزی یا قهوه ای مایل به قهوه ای یکی از رنگ هایی است که می تواند بر دکوراسیون محیط اثر بگذارد و آن را به طرز چشمگیری تغییر دهد. همچنین، آینه از جمله محصولاتی است که به فضا عمق می بخشد و زیبایی محصور کننده ای را در محیط به وجود می آورد. در نتیجه، آینه برنزی محصولی است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است و تمامی کسانی که به زیبایی محیط اطراف خود اهمیت می دهند، از این آینه استفاده می نمایند. آیا شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که می خواهید حسن سلیقه خود را به رخ دیگران بکشید؟! در ادامه این مقاله همراه ما باشید!

آینه برنز

قبل از آنکه بخواهیم به ویژگی های آینه برنزی بپردازیم، بهتر است نگاهی به ویژگی ها و تاثیرات این آینه بر دکوراسیون داشته باشیم. استفاده از آینه در محیط فواید زیر را دارد:

آینه نور را در محیط انعکاس می دهد و همین امر سبب می شود نور در محیط پخش شود و محیط زیباتر و بزرگتر به نظر برسد. 
آینه به محیط نظم می بخشد و بهم ریختگی فضا را از بین می برد. طراحان داخلی بر این عقیده هستند کسانی که می خواهند محیط منظمی داشته باشند، باید به استفاده از آینه توجه کنند.

آینه برنزی دیواری

یکی از فضاهایی که استفاده از آینه برنزی پیشنهاد می شود دیوارهایی هستند که در مقابل چشم قرار دارند. به طور مثال، تصور کنید وارد فضایی می شود که دیوار رو به رویی با آینه های زیبا پوشیده شده است! چه حسی به شما دست می دهد؟! بی شک، احساس خوبی خواهید داشت و این موضوع می تواند بر عملکرد شما در آن محیط اثر بگذارد. این آینه می تواند حس همدلی و صمیمیت را در محیط به وجود بیاورد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.

آینه برنزی قدی

آینه قدی از جمله محصولات پرطرفداری است که افراد زیادی تمایل دارند آن را خریداری نمایند. زیرا در این آینه افراد می توانند به خوبی خود را مشاهده کنند و این موضوع زمانی که می خواهند بی عیب و نقص به نظر بیایند مهم است. استفاده از آینه قدی در جلوی درب های ورودی پیشنهاد می شود. همچنین، در اتاق خواب می توان این آینه را به کار برد. اما بهتر است بدانید استفاده از آینه قدی در اتاق پذیرایی و یا اتاق کار مناسب نیست. 

آینه برنزی کوچک

یکی از مواردی که در زمان خرید این آینه باید به آن توجه داشته باشید رنگ محیط است. همانطور که می دانید رنگ برنزی رنگ گرمی است و رنگ دکوراسیون باید با آن همخوانی داشته باشد. به طور مثال، اگر رنگ دکوراسیون شما آبی و یا رنگ سرد است، استفاده از آینه برنزی ایده مناسبی نیست. به همین دلیل در زمان انتخاب این آینه باید این مورد را مد نظر قرار دهید و اگر در آن تبحر ندارید، با یک کارشناس مشورت کنید. 

آینه های کوچک از جمله محصولاتی هستند که استفاده از آنها در تمامی محیط ها پیشنهاد می شود. با اینکه اندازه این آینه ها کوچک است، اما تاثیرات زیادی بر محیط می گذارند و این موضوع اهمیت بسیار زیادی در ایجاد فضای دوستانه و آرام بخش دارد. 

رنگ برنز یکی از رنگ های تازه در زمینه طراحی داخلی محسوب می شود. این رنگ در دسته رنگ های قهوه ای می باشد. با بهره مندی از رنگ برنزی در دکوراسیون داخلی جلوه‌ های مجلل و سایه‌ های رنگی برنزی را می توان  به تزئینات داخلی و طرح‌ های دیوار و سقف خود ببخشید و محیط را به خوبی لوکس کنید. امروزه استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی بیش از گذشته ترند شده است. یکی از راه های استفاده از آینه در دکوراسیون ،تلفیق آینه برنزی می باشد که در کنار هم فضایی دلنشین به دکوراسیون می بخشد.آینه برنز یا خرید آینه برنزی از قدمت بالایی برخوردار است،برخی باستان شناسان تخمین زده اند که  قدمت استفاده از آن به بیش از 50 قرن می رسد در بعضی از عصر ها آینه برنزی بسیار اغراق آمیز تعریف شده که در این خصوص نیز روایات زیادی تعریف شده است. 

آینه برنزی پایه دار 

بسیاری از افراد تمایل ندارند که آینه را بر روی دیوار نصب کنند، به همین دلیل، به این افراد استفاده از آینه های پایه دار پیشنهاد می شود. این آینه ها به گونه ای طراحی شده که دارای پایه هستند و آنها را به راحتی می توان در هر گوشه از محیط قرار دارد. با توجه به این موضوع که استفاده از آنها بسیار ساده است، آینه های پایه دار طرفداران بسیار زیادی دارند. 

آینه برنزی کنسول

آینه برنزی کنسول بسیار زیبا و اغوا کننده است. این آینه می تواند در اتاق خواب و یا اتاق پذیرایی به کار برده شود و محیط را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از مواردی که توصیه می شود در زمان انتخاب آینه کنسول مورد توجه قرار گیرد اندازه آینه است. این آینه باید مطابق با اندازه محیط انتخاب شود، در غیر اینصورت نمی تواند زیبا به نظر برسد. 

همچنین، آینه کنسول به شکل گرد، لوزی و مستطیل موجود است و هر یک از این اشکال حس خاصی را در محیط به وجود می آورند. آینه گرد حس رازآلود، افق دید باز و ابدیت را در محیط به وجود می آورد، اما آینه مستطیل حس قدرت و انضباط را تداعی می کند. آینه لوزی نیز حس میان این دو شکل را به بازآفرینی می کند. توجه به این امور سبب می شوند که بهترین مدل را انتخاب کنید و حس سلیقه خود را به رخ دیگران بکشید.

فروش آینه برنزی

یکی از سوالاتی که در زمان خرید آینه برنزی پرسیده می شود در مورد قیمت آن است. بهتر است بدانید قیمت آینه به موارد متعددی از جمله کیفیت آینه و اندازه آن بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شود برای خرید این آینه به مراکز معتبر مراجعه شود. 

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد آینه برنزی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید، رنگ برنزی رنگ گرمی است و در زمان انتخاب باید به رنگ دکوراسیون توجه شود. این آینه ها به اشکال مختلف تولید می شوند و در محیط های مختلفی از جمله اتاق پذیرایی و اتاق کار قابل استفاده هستند. با توجه به این موضوع که رنگ برنزی گرم است، توصیه می شود از این آینه در اتاق خواب استفاده نشود. شما برای خرید این آینه باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.

آینه شمعدان برنزی کوچک

آینه برنز ترکیبی از شیشه قهوه ای و یک لایه نیترات نقره در پشت آن می باشد.امروزه آینه شمعدان برنزی طرفداران زیادی به خود جذب کرده است،چرا که بسیار لوکس بوده و زیبایی منحصر به فردی دارد. رنگ برنز یکی از جذاب ترین رنگ ها در آینه به شمار می رود. با توجه به انکه یراق آلات، اکسسوری و لوستری که در خانه ها استفاده می شود به رنگ برنز می باشد این نوع آینه ها بهانه خوبی برای ایجاد یک هماهنگی محسوب می شود و به خوبی کنار سایر لوازم هماهنگی ایجاد می کند. 
آینه شمعدان برنزی یکی از محصولات بسیار زیبا و پرطرفدار می باشد که در اندازه و طرح های مختلفی به بازار ارائه می گردد. آینه و شمعدان اغلب شامل یک آینه و دو شمعدان می باشند که برنزی می باشد.در تولید آینه شمعدان برنزی ، دقت و ظرافت بالایی استفاده می شود. 

آینه دکوراتیو برنز

آینه به عنوان یکی از پرکاربردترین عناصر طراحی داخلی به شمار می رود که امروزه بسیار محبوبیت بالایی به دست آورده است. آینه ‌های رنگی یکی از پرکاربردترین انواع آینه است که معمولا با توجه به نوع فضا و کاربرد آن در محیط استفاده می شود. آینه دکوراتیو برنز نمونه ای از آینه های رنگی به شمار می رود که همواره در دکوراسیون داخلی بسیار کاربرد دارد. این آینه به علت رنگ جذاب و خاصی که دارد ظاهری شیک و دلنشین به فضا می بخشد.از آینه دکوراتیو برنزی می‌توان به تنهایی یا با ترکیب با رنگ‌ هایی همچون نقره ای و طلایی در محیط استفاده نمود. معمولا استفاده از این رنگ در محیط، فضایی کلاسیک و مجلل را می سازد. استفاده از رنگ برنز تنها وابسته به استفاده از آینه ‌های برنزی نمی باشد،بلکه می توان در سایر المان ها داخلی نیز از این رنگ استفاده کنید. 

آینه دکوراتیو لوزی برنز

آینه به عنوان یکی از تجهیزات مهم در جهت تزئین دکوراسیون داخلی می باشد که همواره مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.آینه با برخورداری از ویژگی های منحصر به فرد منجر به تغییراتی بزرگ از جمله روشنایی بیشتر محیط با انعکاس نور در فضا ، روشن تر و دلباز تر شدن در دکوراسیون خانه می شود.آینه دکوراتیو برنزی در انواع مختلفی تولید می شود که نمونه ی پر طرفدار آن آینه دکوراتیو لوزی برنز می باشد. در حال حاضر به علت گرایش مد به رنگ های گرم در سال های اخیر، آینه های مس و برنز در مدتی کوتاه، بیش از پیش افزایش یافته است.
همانطور که گفته شد یکی از علل پرطرفدار بودن این آینه ها رنگ آن می باشد که منجر به  گرمی و دنج تر شدن محیط می شود.امروزه در دکوراسین داخلی از این آینه ها به تنهایی یا با رنگ هایی همچون نقره ای و طلایی استفاده می شود. آینه برنزی قابلیت ست شدن با هر نوع دکوراسیون خانه محل کار و غیره را داشته از این حیث در مکان های زیادی از این آینه ها استفاده می شود. 

آینه دکوراتیو رنگ برنز

آینه جسمی شفاف و صاف بوده که نور را به خوبی بازتاب می‌دهد و باعث نمایان شدن اجسام درون آن می‌شود. آینه‌ها بسیار پرکاربرد می‌باشند و در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. با گسترش روز افزون بشر در علم و فناوری، آینه‌های زیبا و مدرنی پا به عرصه گذاشته که در دکوراسیون و زیبایی محیط‌های مختلف بسیار کاربرد دارد. یکی از انواع این آینه‌های زیبا و مدرن، آینه دکوراتیو رنگ برنز می باشد. 
این آینه یکی از انواع آینه‌هایی بوده که بسیار جذاب و پر طرفدار است. طراحان و دیزاینرها برای دکوراسیون داخلی مکان‌های مختلف و آینه کاری‌ها، آینه دکوراتیو رنگ برنز را اولویت خود قرار می‌دهند. این آینه از ترکیب شیشه قهوه‌ای و یک لایه نیترات نقره در پشت آن ساخته شده است که استفاده از آن در فضای داخلی مکان‌های مختلف باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی در آن‌جا می‌شود. آینه دکوراتیو رنگ برنز را می‌توانید در اتاق نشیمن پشت مبلمان و یا پشت میز ناهارخوری، در آینه کنسول، جلوی درب ورودی، لابی، اتاق خواب، اتاق کار، تالار‌های پذیرایی، مکان‌های تجاری و... مشاهده کنید و از زیبایی که در آن‌جا ایجاد می‌کند لذت ببرید. 

۵ مورد از کاربرد آینه دکوراتیو رنگ برنز

  1. دارای تنوع و طراحی جذابی می‌باشد.

  2. نسبت به سایر آینه‌ها از وضوح بیشتری برخوردار است.

  3. استفاده و بکارگیری آن در انواع مکان‌ها امکان پذیر است و محدودیتی ندارد.

  4. استفاده از آینه دکوراتیو رنگ برنز، فضای اتاق‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

  5. به دلیل جذب بیشتر نور و انعکاس خوبی که دارد باعث روشنایی بیشتر مکان‌ها می‌شود.

قیمت آینه دکوراتیو رنگ برنز

آینه دکوراتیو رنگ برنز، از آینه‌هایی می‌باشد که دارای تنوع بسیار زیادی است؛ و همچنین روند تولید آن بسیار سخت‌تر نسبتا به تولید سایر آینه‌ها می‌باشد. بنابراین با توجه به اندازه، ضخامت، نوع و میزان سختی کار این آینه قیمت گذاری می‌شود. امروزه با گسترش و پیشرفت صنعت داشتن خانه‌ای مدرن و با دکوراسیون خاص غیرممکن نیست. یکی از انواع پیشرفت‌ها، در زمینه صنایع شیشه سازی می‌باشد که با تولید آینه‌هایی زیبا و خاص جلوه منحصر به فردی به مکان‌های مختلف بخشیده است. البته برای به کارگیری آینه‌ها باید حتما به مکان مورد نظر خود توجه کنید و مطابق با محیط خود آینه‌های مناسبی را تهیه کنید.

تاریخچه استفاده از آینه برنز

تاریخ استفاده از آینه برنزی به سالها قبل برمیگردد، البته قدمت استفاده از آینه ها تقریبا به 8000 سال پیش هم میرسد. از اولین نمونه های کشف شده (در مورد استفاده از آینه برنزی) آینه های برنزی چینی بوده است زمانی که اجداد ما به توانایی ذوب برنز در کوره ها دست یافتند حتی میتوان گفت که توانایی ذوب برنز را قبل از آهن و استیل بدست آورده است اولین نوع آینه های برنز در مصر و چین ساخته و استفاده شده و میتوان گفت قدمت فروش آینه برنز و خرید آینه برنزی به بازارهای مصری و چینی در هزاران سال قبل باز میگردد در حالیکه مصریان خیلی سریع از مواد دیگری برای ساخت آینه بجای آینه برنزی استفاده کردند اما چینی ها هنر ساخت آینه های برنزی را ادامه دادند و به این جهت به پدر آینه برنزی لقب گرفته اند. آینه برنز کم کم جزو فرهنگ و سنت چینیان شد و به مذهب آنان نیز رسوخ کرد این اتفاقات تا قرن نوزدهم ادامه پیدا کرد در این زمان مسافرانی که از غرب به شرق سفر میکردند توانستند انواع جدید از آینه های از جمله آینه برنز یا آینه برنزی را از طریق جاده ابریشم به اقصی نقاط دنیا جابجا کنند. آینه برنز خام از دوران نوسنگی در چین ساخته می شد و معمولا آینه برنز به شکل دایره یا بیضی  شاخته شد. و پشت آن نیز طرح های زیبا کشیده میشد تا آن را زیباتر کند. رنگ گرم و زیبای برنز (قهوه ای کم رنگ مایل به طلایی) رنگی است میان رنگ فلز برنج و مس. رنگ آن شبیه مد دهه 80 میلادی است  با توجه به کشف فولاد و استفاده از آن در آینه ها،این نوع آینه بجای آینه برنزی وارد زندگی روزمره مردم شد و دلیل آن هم می تواند شفاف تر و بهتر بودن این نوع آینه بود. کشف فولاد و ساختن این نوع آینه خیلی در آن زمان برای مردم بزرگ بود و پیشرفتی قابل تامل به حساب می آمد و این وضعیت همین گونه ادامه داشت تا در قرن دوازدهم آینه برنز را از شیشه ساختند.پس از این کشف بزرگ بود که پشت شیشه برای ساخت آینه روکش دار شد که البته در آن زمان برای روکش دار کردن آن از سرب استفاده می نمودند.مدتی گذشت تا بر همگان آشکار شد که سرب ماده ای سمی بوده و استفاده از آن برای سلامتی بشر مضر می باشد.در نتیجه دانشمندان به دنبال جایگزینی برای سرب رفتند و توانستند جیوه و قلع را به جای آن بیابند.بدین ترتیب از آن زمان به بعد استفاده از جیوه و قلع در آینه ها شروع شد و این امر استقاده از سرب را که ماده  ای سمی بشمار می آید منسوخ نمود.ونیز که خود شهری تجاری و ایالتی مهم به حساب می آمد به یکی از مراکز بزرگ تولید آینه برنزی مبدل گشت.آینه برنزی و کلن آینه انگار انسان ها جادو می کند.خوب همانگونه که از نام آینه برنزی پیداست این آینه از جنس برنز بوده،ولی هدف آن مانند تمام آینه ها نشان دادن ظاهر شخص یا شی می باشد.حال این جنس می تواند طلا،مس یا هر ماده بازتاب دهنده دیگری باشد.لذا کاربرد آینه ها و هدف از ساخت آنها را بایستی خوب بشناسیم و بدانیم که اگر آینه ای در خانه داریم،به چه منظور است. امروزه نیز در منازل، مغازه ها، حتی لابی برج ها و هتل ها برای طراحی دکوراسیون، در تزئینات نمای ساختمان در بتینه کاری از آینه برنز بسیار استفاده می شود. میتوان گفت تقریبا همه ما هر روزه با آینه سرو کار داریم، آینه برنزی فقط مورد استفاده شخصی نیست حتی میتوان گفت طبق نظراتی آینه برنز حتی در ساخت بعضی سیستم های اپتیکی دقیق مورد استفاده قرار می گیرد، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ابزارهای دقیق آینه هایی با ضریب بازتاب بسیار بالا تولید می شود، صنایع آینه رحیمی با استفاده از دستگاههای بسیار دقیق و پیشرفته می تواند با بهترین کیفیت آینه برنزی را تولید و در زمینه خرید آینه برنزی حرف زیادی برای گفتن داشته باشد.ویژگی های آینه برنزی: 

آینه ها نور را بازتاب می دهند و جذب و یا عبور نمی دهند و هر چه این بازتاب دهندگی بیشتر باشد کیفیت تصویر آینه بهتر خواهد بود.خوب ما می توانیم تصویر خود را در شیشه و آب چشمه و یا فلزات براق و شفاف ببینیم و از این حیث طبیعت خود می تواند آینه باشد.برای ساخت آینه ها می دانیم که بایستی لایه ای روکش دار از آنها بسازیم و برای اینکه ظاهر آینه را خراب نکنیم این روکش به پشت آینه چسبانده می شود.این روکش از جنس جیوه می باشد اما می تواند از جنس نقره یا آلومنیوم هم باشد،این ماده باید صیقل داده شود و پس از صیقلی شدن به پشت آینه بچسبد. کلا آینه کاری هم با استفاده از آینه های برنزی می تواند در تزئین داخلی و درونی ساختمان ها بکار رود و این یکی از مهمترین علل استفاده از آینه در ساختمان ها می باشد.می توانیم با استفاده از آینه انواع شکل های منظم و نامنظم و گل ها و زیبائی ها طبیعت و نقش و نگارهای مختلفی را ترسیم کنیم.خوب البته بکارگیری این طرح،هنر و فن می طلبد و صرفن استفاده از آینه برنزی راهکار آن نمی باشد.

هنر های اینچنینی در ایران باستان سابقه ای طولانی داشته و می توانیم حتی به زمان ساسانیان هم برگردیم.در عصر صفویان هم استفاده از آینه در ایران کاربرد داشته و آینه کاری هایی از آن دوره در قزوین به جا مانده است.خوب همگی ما می دانیم که ایرانیان از کهن روزان با نماد آینه  آشنائی داشته و مردم این سرزمین آینه ها را بیانگر روشنائی و نور و پاکی می دانسته اند.روایتی در احوال واردات آینه از ونیز به ایران وجود دارد که می تواند جالب باشد.در حوالی قرن 10 هجری ونیز به ایران آینه صادر می نموده است و برخی از این آینه ها با توجه به احوالات و حمل و نقل آن زمان در بین راه می شکسته اند و مورخین شروع آینه کاری را به استفاده از این تکه آینه ها ی شکسته توسط هنرمندان ایرانی مربوط دانسته اند.کم کم نفوذ آینه ها در بدنه ساختمان ها و ستون ها و جاهای دیگر شروع شد.آینه برنزی از آینه های شفاف با رگه های طلایی و آینه دودی انتخابی بسیار جدیدتر است رنگ برنزی یا بهتر رنگ آینه برنزی با افزودن کبالت و سلنیوم به مواد اولیه ساخت شیشه بدست می آید طراحان آمریکایی مثل شرلی ریگندهال از اولین کسانی بود که از آینه برنزی در صنعت طراحی و دکور استفاده کرد او تمام ستون ها و دیوارهای یکی از ساختمانهایش را با آینه برنزی پوشاند او برای بالای شومینه، سایه بان بالای میز ناهارخوری و حتی مبلمان جنس خیزران را نیز با آینه برنزی پوشاند و در نهایت تعجب دید که اتاق پر زرق و برق و طاقت فرسا نشد چرا که آینه برنزی با انعکاس نور به میزان کم فضای بصری را بزرگتر جلوه میکند. آینه های برنزی از موثرترین و کم هزینه ترین اشیا زینتی در دکوراسیون بشمار می آیند

محصولات