شنبه، 5 مهر 1399
09120188189 
 

مشاوره و بازدید رایگان

شیشه رنگی

     


جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نماییدشیشه رنگی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

شیشه رنگی از رنگ کردن شیشه با فناوری خاص با رنگ های مخصوص حاصل می شود.اولین حسن شیشه رنگی، رنگ ها و طرح های متنوعی است که قابلیت استفاده در مکان های متفاوت دارد. شیشه رنگی به علت داشتن تنوع بالا در اندازه، طرح، نقش و رنگ، یکی از کاربردی ترین متریال ها در طراحی فضاهای داخلی وخارجی ساختمان می باشند. از جمله کاربردهای شیشه رنگی لاکوبل می توان به پوشش دیوار، پارتیشن های اداری وجدا کننده ها، حمام های شیشه ای، آشپزخانه، چیدمان اتاق های خواب و مستربدروم، میزهای شیشه ای، آینه های رنگی، دکوراسیون فروشگاهی، شیشه های چاپی با توانایی چاپ هر نوع تصویر دلخواه روی شیشه اشاره کرد. شیشه رنگی، در آشپزخانه بین کابینت های بالا و پایین مورد استفاده قرار می گیرد وهیچ مشکلی از لحاظ اجـرای جاسازی های هود، کلید وپریز و لوله های گاز در این قسمت وجود ندارد. از شیشه های رنگی را می توان به صورت لمینت، باضخامت ۴ میلیمتر روی درب کابینت ها نیز استفاده نمود که جایگزین مناسبی برای درب های ام دی اف هایگلاس می باشد.


شیشه رنگی
شیشه رنگی

ترکیب رنگ های شیشه رنگی

رنگ ها در سلامت روانی و روحیه انسان نقش بسزایی دارند. در شیشه های ارسی از رنگ های آبی، سبز، زرد، قرمز و لاجوردی و رنگ های ترکیبی استفاده میشود. همانطور که میدانید رنگ آبی آرامش، رنگ سبز شادی، رنگ زرد روحیه مثبت و رنگ قرمز فعالیت شما را افزایش میدهند. در گذشته نیز بر روی شیشه های رنگی، نقش ها و طرح هایی با دست نقاشی میشد. این نقش ها برگرفته از طبیعت، حیوانات، اسطوره ها و نشانه های دینی مذهبی بود. امروزه نیز این طرح ها به روش های چاپ روی شیشه و یا نقاشی های صنعتی تولید می گردد.
اولین کسانی که در تولید شیشه دست داشتند، کنترلی بر رنگ آن نداشتند. سپس، بر حسب اتفاق و تجربه، تولید کنندگان شیشه دریافتند که با افزودن مواد خاصی بر شیشه مذاب، می توان طیفی از رنگ ها را در محصول نهایی به وجود آورد. همچنین کشف کردند که با افزودن برخی مواد خاص دیگر بر ماده مذاب شیشه، می توان رنگ را از محصول نهایی حذف کرد. اولین کسانی که در تولید شیشه دست داشتند، کنترلی بر رنگ آن نداشتند. سپس، بر حسب اتفاق و تجربه، تولید کنندگان شیشه دریافتند که با افزودن مواد خاصی بر شیشه مذاب، می توان طیفی از رنگ ها را در محصول نهایی به وجود آورد. همچنین کشف کردند که با افزودن برخی مواد خاص دیگر بر ماده مذاب شیشه، می توان رنگ را از محصول نهایی حذف کرد.


شیشه رنگی

شیشه رنگی برای فروشمواد شیمیایی بکار برده در شیشه رنگیروش ساخت شیشه در گذشته به‌صورت دستی و توسط کوره‌های کوچک ذوب که تنها توانایی ساخت یک نوع شیشه را داشت. اکنون با گذر زمان روش‌های ساخت شیشه تغییر کرده و به‌ صورت کاملاً صنعتی تبدیل‌شده است. شیشه امروزه در کارخانه شیشه تولید و روانه بازار می‌گردد. شیشه به عنوان یکی از مواد اولیه بسیار مفید و کارآمدی بود که در گذشته های دور توسط بشر کشف شد. ابتدای پیدایش و کشف شیشه در اثر فرایند هایی بود که در به وجود آمدن شیشه در ابتدا در اثر ایجاد آتش فشان ها رخ می داد این فرایند در اثر ترکیب مواد اولیه که پایه آن سیلیس می باشد و گرمای شدیدی که مواد آتش فشانی به مواد اولیه شیشه وارد می کرد و در اثر سرد شدن و تغییر دمای مواد شیشه به وجود می آمد به دلیل نوع ساختار شیشه و شکل پذیر بودن آن با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، انسان ها به فکر ساخت شیشه به شکل ها و انواع مختلف افتادند.
• از مهم ترین موارد استفاده شیشه می توان به صنایع ساختمانی اشاره کرد. از گذشته تاکنون از شیشه به عنوان پوشش درب و پنجره استفاده مفید و فراوانی می شود. به همین دلیل توجه ویژه ای به تولید شیشه برای صنایع ساختمانی شد و این امر باعث شد تا رقابت ویژه ای در ساخت و تولید شیشه در کارخانه های مختلفی در سراسر جهان شکل بگیرد. امروزه به جز درب و پنجره از شیشه در موارد مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد بطوری که هم در ساختار کلی و هم زیبایی داخلی و خارجی تاثیر بسیار فراوانی را به همراه دارد.


   

• شیشه ماده‌ای شفاف است که نور را به‌راحتی و به‌وضوح از خود عبور می‌دهد و موجب می‌شود تا تصاویر پشت آن به‌وضوح قابل‌مشاهده باشد. زمانی که شیشه را ذوب می‌کنند مانند هر مایع دیگری رفتار گرانروی دارد و با کاهش دمای آن خاصیت گرانروی خود را ازدست‌داده و به حالت آرایش کریستالی شکل می‌گیرد. به همین دلیل از نظر ساختار مولکولی همانند مایعات نامنظم و همانند جامدات سخت و غیر متحرک می‌باشد. شیشه برای این که به این خاصیت دست یابد باید دمای بسیار بالایی به آن وارد گردد.

• برایتولید شیشه‌ سکوریت برخلاف دمای ذوب شیشه معمولی باید دمای بسیار بالاتری به آن وارد شود، تا خمیر شیشه به حالت مایع درآید دمایی نزدیک به 700 درجه سانتی گراد. دمای بالا در تولید شیشه سکوریت موجب می‌شود تا مقاومت مکانیکی شیشه افزایش بسیار بالایی داشته باشد.